Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowita przerwa siatkarzy Delecty

Pracowita przerwa siatkarzy Delecty

Mecze sparingowe oraz rehabilitacja Kamila Kacprzaka i Martina Sopko. Tak wyglądać będą najbliższe trzy tygodnie w bydgoskiej Delekcie. Będą to decydujące przygotowania przed arcyważnymi spotkaniami w PLS.

Mecze reprezentacji Polski o start na igrzyskach, tym razem na turnieju w Izmirze, spowodowały kolejną już w tym sezonie przerwę w rozgrywkach PLS. Zespoły mają teraz trzy tygodnie odpoczynku. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy będą mieli wolne. 2 stycznia po przerwie świąteczno-noworocznej treningi wznowią siatkarze Delecty. W tym dniu do Bydgoszczy przyjedzie ze Słowacji trener Rastislav Chudik.

Mam grypę, ale w Polsce na pewno pojawię się zaraz po Nowym Roku – mówił kilka dni temu szkoleniowiec Delecty. Zarówno jemu, jak i kibicom nastroje poprawiło ostatnie wyjazdowe zwycięstwo (3:2) w Radomiu z Jadarem.Trochę szkoda tylko, że nie udało się wywalczyć trzech punktów, bo szansa na to była duża. Jednak i tak cieszę się, że zawodnicy pokazali charakter. Najbardziej jednak podziwiałem Martina Sopko, który na parkiecie zmagał się z bólem. Ma problemy z kolanami. Trudno się temu dziwić. W ciągu ostatnich trzech lat miał chyba tylko ze dwa tygodnie wolnego. W Radomiu zacisnął zęby i grał bardzo dobrze. Pokazał, co to znaczy profesjonalizm – dodaje Słowak.

Sopkę czeka teraz rehabilitacja, podobnie jak Kamila Kacprzaka, który nie doszedł jeszcze do siebie po skręceniu stawu skokowego.

Bydgoszczanie przez pierwsze dni nowego roku przygotowywać się będą na własnych obiektach, jednak jak zapowiada szkoleniowiec, oprócz siatkówki, w skład ćwiczeń wchodzić też będzie bieganie po lesie, gra w piłkę nożną i zajęcia na siłowni. Być może zespół pojedzie na 4-5-dniowy obóz w góry. Wiadomo też, że kibice będą mogli zobaczyć zespół w Łuczniczce podczas spotkań sparingowych z Treflem Gdańsk i KS Poznań. – Nie znamy jeszcze dokładnych terminów, ale będą to zapewne środy 9 i 16 stycznia – kontynuuje Chudik.

W pojedynku ligowym jego podopieczni zaprezentują się w sobotę 19 stycznia. W Olsztynie ich rywalem będzie Mlekpol AZS. – Wiadomo jakiej klasy jest to rywal. Chcemy oczywiście wypaść tam jak najlepiej, ale przede wszystkim skupiamy się na spotkaniach, które później rozegramy we własnej hali – mówi trener Delecty.

W styczniu i lutym bydgoszczanie w Łuczniczce zagrają kolejno 5 razy: z Wkręt-Metem Częstochowa, Resovią Rzeszów, ZAK SA Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechniką Warszawa i Płomieniem Sosnowiec.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved