Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Igor Yudin: Zostaję w Jastrzębiu do 2010 roku

Igor Yudin: Zostaję w Jastrzębiu do 2010 roku

Gdy przyjechał do Polski na testy jesienią 2006 roku nie przypuszczał, że zwiąże swoje życie z Polską na dłużej. Niedawno przedłużył kontrakt z Jastrzębiem o kolejne 2 lata. – Wszystko mi się w Polsce podoba – mówi Strefie Siatkówki.

To prawda, że przedłużyłeś kontrakt z Jastrzębskim Węglem?

Tak, to prawda. Podpisałem nowy kontrakt z Jastrzębskim Węglem i bardzo się z tego powodu cieszę.Dlaczego zdecydowałeś się pozostać w Polsce?

Trudno mi mówić co zadecydowało. Wszystko mi się tutaj podoba. Wszystko związane z klubem mi odpowiada, mamy dobrą organizację i ludzi, którzy się o nas, zawodników troszczą. Mamy najlepszych kibiców i naprawdę bardzo lubię tutaj grać. Poziom ligi jest naprawdę wysoki i wciąż rośnie, z każdym sezonem jest więcej obcokrajowców. Ja wciąż się uczę, podpatruję starszych i bardziej doświadczonych kolegów. To zaszczyt dla mnie grać w jednym zespole z takimi zawodnikami jak Murek, Prygiel czy Iwanow. Przekazują mi naprawdę wiele doświadczenia i ciągle uczę się od nich czegoś nowego.

Jak przekonali cię szefowie Jastrzębia?

Tak naprawdę nikt nie musiał mnie przekonywać. Oni chcieli żebym został, ja chciałem zostać, więc doszło to podpisania nowego kontraktu. Wszystko potoczyło się szybko i bardzo prosto.

Co możesz powiedzieć na temat nowego kontraktu?

Podobnie jak pierwszy, jest to kontrakt 2:1. W praktyce oznacza to, że będę zawodnikiem Jastrzębia przez kolejne dwa sezony z opcją przedłużenia o jeszcze jeden rok. Na pewno zagram tutaj aż do końca sezonu 2009/2010. Jest za wcześnie by mówić co będzie później. Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem możliwość grania w Jastrzębiu przez dwa kolejne lata. Mam nadzieję, że pomogę drużynie wygrać mistrzostwo, albo mistrzostwa (śmiech).

Co podoba ci się najbardziej w Jastrzębiu?

Przede wszystkim atmosfera w naszej hali. To prawdziwy zaszczyt i radość mieć takich kibiców. Są z nami na każdym meczu, pomagają jak tylko mogą. Poza tym w Jastrzębiu grają naprawdę świetni zawodnicy. To dla mnie doskonała okazja do polepszania mojej gry.

W tym sezonie dostałeś szansę gry w pierwszej szóstce, czujesz się silniejszy?

Myślę, że zdecydowanie jestem lepszym zawodnikiem niż byłem w ubiegłym sezonie. Zdaję sobie sprawę, że wciąż mam wiele pracy przed sobą, wciąż mam się czego uczyć. Staram się pracować dzień po dniu, trening po treningu i uczyć najwięcej jak tylko mogę. Mamy świetnego trenera, mam na myśli Roberto Santilliego, który bardzo mi pomaga.

Nowym zawodnikiem w zespole jest Rafa, traktujesz go jak rywala?

Może nie jak rywala bo jesteśmy naprawdę świetnymi kolegami, ale na pewno jest w jakimś stopniu motorem napędowym dla mnie. Cieszy mnie to, bo jego obecność motywuje mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy na treningach. To taka mała presja, która w moim przypadku działa mobilizująco.

Niedawno dostałeś pierwsze w swojej karierze MVP w polskiej lidze. Byłeś zaskoczony?

To był jeden z najfajniejszych dni podczas mojego pobytu w Polsce. Naprawdę to wspaniałe, gdy twoja praca przynosi efekty. Cieszyłem się, że dołączyłem do grona innych znakomitych zawodników, którzy wcześniej dostawali MVP. Mam nadzieję, że zbiorę tych nagród jeszcze więcej w tym sezonie (śmiech).

Myślisz, że Jastrzębie stać na grę w finale ligi?

Tak, myślę, że mamy duże szanse. Jastrzębie zawsze było jest i będzie silnym zespołem, gdy zbliżają się play-offy i finały. Gramy teraz naprawdę dobrą siatkówkę, wszyscy są w dobrej formie i mam nadzieję, że przyczyni się to do zdobycia kolejnego medalu dla tego klubu.

* Z Igorem Yudinem rozmawiała Anna Więcek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved