Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Panas: Gierczyński zamiast Winiarskiego

Panas: Gierczyński zamiast Winiarskiego

Czy jest w Polsce zawodnik zdolny zastąpić w kadrze Michała Winiarskiego? - Mieliśmy szczęście, że udało się namówić Krzyśka Gierczyńskiego, by po wielu latach przerwy znów chciał grać w kadrze - uważa Radosław Panas trener Wkręt-metu.

Za tydzień w Turcji rozpoczyna się turniej kwalifikacyjny siatkarzy do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Polski wystąpi bez podstawowego przyjmującego Michała Winiarskiego. – Będzie mi ciężko zagrać, bo przez ostatnie dwa tygodnie nie odbijałem piłki i nie byłem na siłowni – mówi zawodnik włoskiego Itas Diatec Trentino.

Brak Winiarskiego to duże osłabienie?Radosław Panas: Michał jest bardzo ważnym zawodnikiem, ale nie ma ludzi niezastąpionych. Jest w Polsce kilku graczy, którzy mogą zająć jego miejsce.

Którzy?

Przede wszystkim Krzysiek Gierczyński. Jego powrót do reprezentacji może zapełnić lukę po Winiarskim. Można powiedzieć, że mieliśmy szczęście, że udało się namówić Krzyśka, by po wielu latach przerwy znów chciał grać w kadrze. A ostatnie mecze pokazały, że jest w bardzo wysokiej formie.

Gierczyński może mieć problem w kadrze, bo nie będzie jej liderem, tak jak w Częstochowie.

Nie zgadzam się z tym. Mój zespół [Wkręt-met AZS Częstochowa] to przecież grupa ludzi bez wyraźnego lidera. Ale Krzysiek jest takim zawodnikiem, który wkomponuje się w każdą drużynę. To dzięki jego charakterowi: wielkiej waleczności, zaangażowaniu w to, co robi. Powtarzam, że bardzo dobrze się stało, iż wrócił do kadry właśnie w tym momencie, kiedy kontuzjowany jest Michał Winiarski.

Na Winiarskim opierało się w reprezentacji przyjęcie zagrywki. W tym elemencie to zawodnik wybitny nie tylko w kraju, ale i w lidze włoskiej. Poza tym jest bardzo dobry w ataku, ma silną zagrywkę i świetny blok.

Dlatego do kadry powinien wrócić też Dawid Murek, który jest czołowym polskim przyjmującym. Trenerzy reprezentacji powinni do niego zadzwonić i ściągnąć go na zgrupowanie. Uważam zresztą, że Dawid powinien być w kadrze już wcześniej, bo przecież informacje o kontuzji Winiarskiego dotarły do nas już dawno. Można było wcześniej przewidzieć, że nie będzie w stanie zagrać w Izmirze. Po trzech tygodniach bez treningu nie da się rozegrać pięciu meczów dzień po dniu. Może szkoleniowcy kadry liczyli, że uda się go wyleczyć.

więcej na sport.pl,

Rozmawiał Jarosław Bińczyk

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved