Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Todor Aleksiew zostaje w Lewskim Sofia

Todor Aleksiew zostaje w Lewskim Sofia

Po mundialu wyjechał do Rosji. W Nieftjaniku Ufa nie zagrzał jednak długo miejsca. Chcieli go kupić kędzierzynianie. Ostatecznie Aleksiew podpisał kontrakt z włoskim Corigliano. Tam pograł dwa miesiące. Do końca sezonu zostanie w Lewskim.

Jak mówił podczas pobytu w Polsce, marzy o stabilizacji, o grze w jednym zespole przez kilka sezonów. Nie jest mu to jednak dane. Gdy podpisał swój pierwszy zagraniczny kontrakt, z rosyjskim Niefjanikiem Ufa, z radości oświadczył się swojej dziewczynie. Rosja miała być dla niego spełnieniem marzeń. Nie była. – Gdy doznałem kontuzji skręcenia stawu skokowego przynieśli mi lód… z ulicy – opowiadał Aleksiew w czerwcowym wywiadzie dla Strefy Siatkówki. – Rosja po kilku spędzonych tam miesiącach już zawsze będzie kojarzyła mi się z sennym koszmarem.

Jego kolejnym przystankiem miała być Polska. Poważne starania czynił zespół z Kędzierzyna. Sam Aleksiew pochlebnie wyrażał się o polskiej lidze i kibicach. Ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło, a Lewski, który posiada prawa do zawodnika, wysłał go do Włoch. Aleksiew został zawodnikiem zespołu z Corigliano. Pograł w nim tylko dwa miesiące. Okazało się, że klub zalega z płatnościami Lewskiemu, więc bułgarscy włodarze ściągnęli zawodnika z powrotem do kraju.Aleksiewem zainteresował się grecki Olympiakos. Do podpisania umowy jednak nie doszło. Dzisiaj bułgarskie media poinformowały, że zawodnik dokończy sezon w macierzystym zespole, w Lewskim Sofia. – Aleksiew zostaje w Lewskim i będzie tutaj grał do końca sezonu – powiedział dzisiaj Martin Stoew. – Nie mogę powiedzieć, że z nim na pewno wygramy mistrzostwo, ale na pewno będziemy mocniejszym zespołem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved