Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 12. kolejki Serie A

Strefowe podsumowanie 12. kolejki Serie A

Niezbyt długo cieszyli się w tym roku świętami siatkarze występujący we włoskiej Serie A. Już 26. grudnia, po zaledwie trzydniowej przerwie, rozegrane zostały tam mecze 12. kolejki ligowej.

Itas Diatec Trentnio, zespół Michała Winiarskiego i Jakuba Bednaruka, uległ w czterech setach Sisleyowi Treviso.

Pierwsza partia to wyrównana walka obu drużyn, ale tylko do drugiej przerwy technicznej (16:15 dla Trento). Później istniało już na boisku tylko Treviso, wygrywając seta 25:19. W kolejnej partii górą jednak było Trento, prowadząc od początku partii i systematycznie powiększając przewagę. Decydująca o losach meczu była trzecia partia, w której toczyła się bardzo wyrównana walka, jednak po grze na przewagi zwyciężyło Treviso. W kolejnym secie Trento już się nie podniosło i gładko przegrało 19:25, a w całym meczu 1:3.

Jakub Bednaruk pojawił się dwukrotnie na boisku, w trzecim i czwartym secie. Polak nie zdobył jednak żadnego punktu. Inny nasz rodak, Michał Winiarski, ciągle odczuwa ból pleców i przez to po raz kolejny nie znalazł się w meczowej dwunastce.

MVP spotkania wybrany został Gustavo Endres, który popisał się 100% skutecznością w ataku.

Itas Diatec Trentino – Sisley Treviso 1:3

(19:25, 25:19, 22:26, 19:25)

Najmniejszych szans zespołowi Maceraty nie dała Roma, zwyciężając gładko w trzech setach. Jedynie w partii pierwszej drużyna Sebastiana Świderskiego nawiązała wyrównaną walkę, ostatecznie przygrywając jednak 25:27. Kolejne dwa sety to pełna dominacja Romy, która zwyciężyła odpowiednio do 13 i 19.

Całe spotkanie w drużynie Lube Banca Macerata rozegrał Sebastian Świderski. Polak punktował jedynie w ataku, zdobywając 3 punkty, przy 30% skuteczności. Zagrywkę rywali przyjmował ze skutecznością 54%, w tym 34% przyjęcia idealnego.

Tytułem MVP nagrodzony został Wytze Kooistra.

M. Roma Volley – Lube Banca Macerata 3:0

(27:25, 25:13, 25:19)

Nie wiedzie się w tym sezonie zawodnikom Latiny, którzy przed 12. kolejką zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, z dorobkiem zaledwie 4 punktów. Co prawda trzy punkty za pokonanie Taranto nie sprawiły, że zespół awansował, ale zmniejszył dystans do Corigliano (2 punkty straty) i właśnie do Taranto (3 punkty straty). Z pewnością pewna wygrana w meczu za „sześć punktów” podbuduje drużynę, zwłaszcza że Taranto stawiało większy opór jedynie w drugim secie, przegranym do 23.

Najlpeszym zawodnikiem meczu wybrany został Riad Garcia Pires Ribeiro.

Andreoli Latina – Prisma Taranto 3:0

(25:20, 25:23, 25:15)

Ważne zwycięstwo odniosła RPA Perugia, pokonując 3:1 Sparkling Milano. Dzięki trzem punktom, Perugia nie straciła dystansu do bezpośrednio wyprzedzających ją Milanu, Piacenzy i Montichiari (wszystkie zespoły po 17 punktów).

Jedynie pierwszy set, wygrany przez Perugię do 13, rozgrywał się pod dyktando jednej drużyny. Pozostałe partie miały o wiele bardziej zacięty przebieg i aż dwie z nich kończyły się po grze na przewagi (obie na korzyść Perugii).

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Hendrik Tuerlinckx.

RPA Perugia – Sparkling Milano 3:1

(25:13, 26:24, 20:25, 26:24)

Niezwykle wyrównany mecz mieli okazję oglądać kibice zebrani w Modenie, gdzie miejscowy zespół podejmował Bre Banca Lannutti Cuneo. Wszystkie partie (poza trzecią, łatwo wygraną przez Cuneo do 19) były bardzo zacięte i o wygranej decydowała niewielka różnica punktów. Najwięcej emocji dostarczył jednak tie-break, który zakończył się wygraną gości. Początek seta nie wskazywał jednak na to, gdyż to Modena rozpoczęła od prowadzenia 5:1. Ostatecznie to jednak zawodnicy Cuneo cieszyli się z wygranej 20:18, a w całym meczu 3:2.

MVP meczu został Wout Wijsmans.

Cimone Modena – Bre Banca Lannutti Cuneo 2:3

(25:21, 25:27, 19:25, 29:27, 18:20)

Kto prowadzi 2:0 i nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Pod tym powiedzeniem bez wątpienia podpisać mogą się zawodnicy Padovy, którzy po dwóch wygranych setach, łatwo przegrali kolejne trzy. Gracze Montichiari nie mieli większych problemów z doprowadzeniem do tie-breaka, w którym pewnie zwyciężyli 15:9, a tym samym 3:2 w całym spotkaniu.

Za najlepszego zawodnika meczu uznany został Simone Tiberti.

Acqua Paradiso Montichiari – Antonveneta Padova 3:2

(22:25, 25:27, 25:21, 25:18, 15:9)

Najmniejszych problemów z pokonaniem Famigliulo Corigliano nie miał zespół Marcela Gromadowskiego – Copra Piacenza. Przeciwnicy postawili trudniejsze warunki jedynie w drugiej partii, którą ostatecznie przegrali 25:27. Pozostałe dwie zakończyły się pewną wygraną Piacenzy, odpowiednio do 20 i 17.

Marcel Gromadowski ciągle nie może doczekać się szansy zaprezentowania wszystkich swoich umiejętności. Jak na razie Polak musi zadowolić się krótkimi wejściami w trakcie meczu. W ostatnim spotkani Polak pojawił się na boisku w drugim i trzecim secie, dwukrotnie atakując, zdobywając przy tym 1 punkt.