Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kłopotów nie brakuje

Kłopotów nie brakuje

Zawodnicy Raula Lozano od wczoraj są w Spale. Dzisiaj dołączą Michał Winiarski oraz Sebastian Świderski. Ten ostatni ma zapewnione miejsce w składzie, lecz występ „Winiara” i Wlazłego jest zagrożony. Czy uda się im wyleczyć kontuzje?

Podopieczni Raula Lozano okazję do zapewnienia sobie spokojnych Świąt stracili już we wrześniu, gdy przegrali mistrzostwa Europy i nie zakwalifikowali się do Pucharu Świata, będącego szansą na szybkie wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji. Konsekwencją porażek w Moskwie była konieczność gry w grudniowym turnieju prekwalifikacyjnym w Szombathely. Na Węgrzech Polacy wygrali, więc już wczoraj zaczęli przygotowywać się do kolejnego turnieju kwalifikacyjnego, który odbędzie się w dniach 7–13 stycznia w tureckim Izmirze. Zwycięzca pojedzie do Pekinu, stawka jest więc wysoka.

Wracający do zdrowia po kontuzji stopy Łukasz Kadziewicz przyjedzie do Spały, ale tylko po to, aby odwiedzić kolegów. O tym, czy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie będą mogli zagrać Michał Winiarski i Mariusz Wlazły zadecydują dopiero badania lekarskie. Sebastiana Świderskiego boli bark, ale zaciska zęby i gra. Półtora tygodnia przed rozpoczęciem walki o miejsce w najważniejszej imprezie 2008 roku Raulowi Lozano nie brakuje więc problemów.Piętnastu siatkarzy, których nazwiska znalazły się na ogłoszonej w Wigilię liście miało spotkać się w Spale wczoraj o godz. 19. Już wcześniej było jednak wiadomo, że kilku zawodników się spóźni. Żadnych szans, by dotrzeć o czasie na miejsce nie mieli choćby Michał Winiarski i Sebastian Świderski, których zespoły grały jeszcze wczoraj mecze ligowe. Siatkarze dopiero na dziś, na godz. 14 mają wykupione miejsce w samolocie z Włoch do Polski.

Itas Diatec Trentino zaczynał swój mecz o godz. 18.30, a szlagierowe spotkanie Roma Volley – Lube Banca Macerata, które zaczęło się o godz. 20.30 kończyło 2007 rok nie tylko na włoskich, ale i europejskich ligowych parkietach. Występujący w zespole z Maceraty Świderski atmosfery Świąt Bożego Narodzenia nie miał nawet szans poczuć – grał mecz 23 grudnia, w Wigilię wieczorem miał trening, a już 25 grudnia wyjechał na mecz do Rzymu. Do tego we Włoszech się już jednak przyzwyczaił, podobnie jak do nękającego go od początku grudnia bólu barku.

Dwunastka zawodników, którzy 5 stycznia polecą do Izmiru, będzie inna od tej, której najczęściej ufał Raul Lozano. Zabraknie dotychczasowego pewniaka, którym był Michał Bąkiewicz. Młodego przyjmującego, który jest tylko rezerwowym w PGE Skrze Bełchatów i rzadko pojawia się na boisku zastąpi będący w świetnej formie Krzysztof Gierczyński. Zawodnik Wkręt–Metu wraca więc do kadry po 10 latach przerwy! Są jednak ku temu wszelkie przesłanki, a decydującą było chyba wyeliminowanie przez jego klub rosyjskiej Iskry Odincowo. Kapitan częstochowian zagrał w tym spotkaniu wręcz znakomicie, był nie do powstrzymania w ataku, bardzo dobrze przyjmował atomowe serwisy rywali.

Czy jestem w życiowej formie? Nie, w takiej to ja byłem jak miałem 20 lat i nic mnie nie bolało – żartuje 30-letni Gierczyński, który na powrót do reprezentacji dał się namówić Witoldowi Romanowi. Jeśli do zdrowia nie wróci Winiarski, możliwe, że w dwunastce pojawi się także inny z imponujących świetną grą w PLS zawodników, Dawid Murek. On od początku wiedział, że może zostać powołany awaryjnie. Taką właśnie umowę miał z Raulem Lozano.

Miejsce Winiarskiego mógłby też zająć skreślony ostatnio Michał Bąkiewicz. On ma taki sam problem, jak Jerzy Dudek, zachowując rzecz jasna odpowiednie proporcje. Dudek przeszedł do wielkiego klubu, jakim jest Real Madryt , ale tam nie gra, jest tylko rezerwowym. Dlatego stracił miejsce w kadrze. Podobnie jest z Michałem, który przeniósł się do Skry, ale rzadko wychodzi na boisko. Jest wartościowym zawodnikiem i każdy to wie, ale chyba nie podjął właściwej decyzji przed tym sezonem.

źródło: dziennik.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved