Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Gierczyński dostał prezent od Lozano

Gierczyński dostał prezent od Lozano

– To dla mnie już ostatni dzwonek, żeby pokazać się w kadrze i zrobić coś dla reprezentacji Polski – mówi powołany do kadry po 10 latach przerwy, przyjmujący Wkręt-metu, który nigdy jeszcze nie rozmawiał z trenerem Raulem Lozano.

Lepszego gwiazdkowego prezentu niż ogłoszona przez Raula Lozano lista 15 zawodników na zgrupowanie kadry nie mógł pan sobie chyba wymarzyć?

Krzysztof Gierczyński: Nie ma co ukrywać, że ta lista sprawiła mi przyjemność. Oficjalnie nikt wprawdzie nie powiedział, że na pewno pojadę do Izmiru, ale wszystko wskazuje na to, że już przeszedłem selekcję. Zostało przecież czterech zawodników na pozycji przyjmującego, a właśnie tylu zazwyczaj jeździ na wszystkie turnieje. Inaczej jechałoby mi się teraz do Spały, gdyby zbierało się nas tam 22, a ja musiałbym walczyć o miejsce.Zastępuje pan w pewien sposób Michała Bąkiewicza, który miał odpowiadać przede wszystkim za przyjęcie zagrywki, a dopiero w drugiej kolejności za atak. Pan też widzi się w takiej roli?

Chciałbym pomóc też w ataku, bo dobrze się ostatnio czuję i jestem chyba w formie. Dostosuję się jednak do zadań, które wyznaczy dla mnie Raul Lozano. Trener kadry ma na pewno swój pomysł na dobre wykorzystanie moich umiejętności.

Rozmawiał pan w ogóle z Raulem Lozano?

Nigdy. Po prostu nie było okazji. Ale wiem, że to świetny fachowiec, tak o nim wszyscy mówią. Zawsze przygotowany do zajęć, bardzo dobry taktyk, dobrze się z nim pracuje. Będę miał teraz okazję sam się o tym przekonać.

Więcej w wydaniu papierowym Przeglądu Sportowego.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved