Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Z ziemi włoskiej do Polski, czy odwrotnie?

Z ziemi włoskiej do Polski, czy odwrotnie?

Daniele Ricci drugi sezon prowadzi Sparkling Mediolan. Uważa, że w naszym kraju jest wielu wspaniałych zawodników gotowych do podjęcia rękawicy w Serie A. Latem ściągnął do klubu Łukasza Kadziewicza.

Włoch miał jednak pecha. Zanim zdążył się dobrze przyjrzeć Łukaszowi Kadziewiczowi, ten złapał dwie całkiem poważne kontuzje. – To raczej Łukasz miał pecha. Przecież to on musiał męczyć się z urazami – ripostuje Daniele Ricci. – Przez długi czas nie mógł ćwiczyć. Kiedy tylko wyleczył się z pierwszej kontuzji i odbył kilka treningów, przyplątała się druga: najpierw powstał problem ze stopą, potem z plecami. W ten sposób Łukaszowi uciekł czas, kiedy mógł się dobrze zaadoptować w naszej drużynie. Przynajmniej ze sportowego punktu widzenia. No, ale teraz już normalnie trenuje.

Niewiele brakowało, aby wraz z Kadziewiczem do Mediolanu przeniósł się Mariusz Wlazły. – Latem nie wydawał się jednak zbyt chętny do wyjazdu. Poza tym śledząc ciągłe zamieszanie wokół jego osoby i problemy, jakie stwarza, zastanowiłbym się jeszcze dwa razy nad jego sprowadzeniem. Choć to oczywiście znakomity siatkarz – opowiada Ricci. – Poza tym w Polsce jest wielu młodych graczy, którzy niedługo powinni trafić do Italii. Wszystkich nazwisk nie pamiętam, ale od jakiegoś czasu śledzę na przykład Bartosza Kurka. Byłem w tym roku kilka dni w Polsce i jestem pod wrażeniem. Macie u siebie mnóstwo talentów.Niewykluczone, że Ricci trafi do naszego kraju wcześniej, niż kolejna grupa biało-czerwonych wybierze się na Półwysep Apeniński. – Na razie zostaję w Mediolanie, ale przyznam, że od jakiegoś czasu jestem kuszony zagranicznymi ofertami. W zeszłym roku dostałem znakomitą propozycję z Częstochowy i było mi przykro, kiedy musiałem odmówić.

Więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved