Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pracowite święta Pawła Ruska

Pracowite święta Pawła Ruska

Po meczu w Rzeszowie siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozjechali się do swoich domów. Paweł Rusek, libero wicemistrzów Polski święta Bożego Narodzenia spędzi w rodzinnym Rybniku. Jednak jak się okazuje czasu na odpoczynek nie będzie miał za wiele.

Ostatnie dni dla jastrzębskich siatkarzy były bardzo pracowite. Oprócz spotkań ligowych grali mecze w Lidze Mistrzów, dlatego na kupowanie prezentów i przygotowania do świąt nie mieli wiele czasu – O prezentach dla najbliższych pomyślałem dużo wcześniej – mówi Paweł RusekByć może przed Wigilią kupię jeszcze jakieś drobne upominki – dodaje.

Wieczerza wigilijna u libero Jastrzębskiego Węgla wygląda jak w każdej polskiej rodzinie. – Może nie przygotowujemy dwunastu potraw, bo później nie mielibyśmy jak ich zjeść – śmieje się. – Wieczorem z siostrą i rodzicami dzielimy się opłatkiem, następnie wspólnie zasiadamy do kolacji. A później … prezenty – z zadowoleniem dodaje Rusek. Po rozpakowaniu prezentów przychodzi czas na spotkania z rodziną – Najczęściej po Wigilii spotykanym się z ciotkami i wujkami – mówi.Jak się okazuje siatkarze wicemistrza Polski nie będą mieli wiele czasu na odpoczynek. Zaraz po świętach wyjeżdżają do Belgii, gdzie na zaproszenie Noliko Maaseik wezmą udział w turnieju towarzyskim. – Zostaliśmy zaproszeni przez Belgów myślę, że warto skorzystać z tego zaproszenia i ćwiczyć formę przed dalszymi meczami ligowymi i pucharowymi – mówi zawodnik Jastrzębskiego Węgla. – Z Maaseik do Polski wracamy w 31 grudnia. Zapytany o sylwestrowe plany, Paweł Rusek odpowiada – Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na Sylwestra, otrzymałem kilka propozycji jednak, z której skorzystam okaże się po świętach.

Roberto Santilli pierwszy wspólny trening zaplanował po Nowym Roku. – Spotykamy się w klubie 3 stycznia, następnie 5 stycznia wyjeżdżamy do Będzina, gdzie zagramy w Turnieju Noworocznym o Puchar Prezydenta Miasta Będzina – zdradza plany zespołu Paweł Rusek, który w Nowym Roku marzy o medalu mistrzostw Polski i grze w pierwszym zespole reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved