Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Twierdza Kielce zdobyta

II liga: Twierdza Kielce zdobyta

Mecz siatkarzy drugoligowego Farta z Karpatami Krosno miał zadecydować o pozycji lidera. Kielczanie, którzy do tej pory nie przegrali we własnej hali, musieli po pięciosetowej walce uznać wyższość rywala.

Zaległy mecz 8. kolejki z liderem z Krosna kielczanie rozpoczęli bardzo dobrze. Skuteczna zagrywka i poprawna gra na siatce sprawiły, że gospodarze szybko uzyskali bezpieczną przewagę.

W drugim secie już tak łatwo nie było. Zespół z Krosna zdecydowanie poprawił swoją skuteczność, głównie w polu zagrywki i prowadził 20:15. Kielczanie, dzięki efektywnej grze blokiem doszli rywali na 19:20 i mieli trzy piłki w górze, ale ani jednego ataku nie skończyli. W trzecim secie krośnianie ugrali tylko 14 punktów, a w czwartym dwa więcej zdobyli kielczanie. W decydującym piątym secie zespół Farta prowadził 7:5, by stracić trzy punkty z rzędu (7:8). Wyrównana walka trwała do stanu 11:12, w kolejnych akcjach skuteczniejsi na siatce okazali się goście.

Fart Kielce – AZS PWSZ Karpaty Krosno 2:3

(25:19, 20:25, 25:14, 16:25, 12:15)

Skład:

Fart: Kiwior, Jungiewicz, Rybak, Długosz, Brodawka, Skórski, Dudzik (libero) oraz Waligóra, Gos, Brojek.

W dniach 28-29 grudnia w hali MOSiR przy ulicy Bocznej w Kielcach odbędzie się Turniej Gwiazdkowy o Puchar Prezydenta Miasta. Oprócz zespołu Fart Kielce wystąpią grający w Polskiej Lidze Siatkówki Płomień Sosnowiec oraz dwaj pierwszoligowcy: wicelider Trefl Gdańsk, w którym grają byli reprezentanci Polski Jarosław Stancelewski i Łukasz Kruk i piąty w ligowej tabeli zespół Avii Świdnik.