Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > II edycja Plebiscytu „Strefy Siatkówki” rozpoczęta

II edycja Plebiscytu „Strefy Siatkówki” rozpoczęta

Rozpoczynamy drugą edycję Plebiscytu Strefy Siatkówki. Tym razem nasi Czytelnicy wybiorą najlepszych w poszczególnych kategoriach w 2007 roku. Plebiscyt zmienił nieznacznie formę w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Tak jak przed rokiem będziemy wybierali spośród siedmiu kandydatur w każdej kategorii. Kategorie pozostały takie same z tą różnicą, że zamiast najlepszego polskiego trenera roku wybierać będziemy najlepszego trenera w Polsce. Dopuściliśmy do rywalizacji trenerów zagranicznych z dwóch powodów. Po pierwsze tak nam zasugerowaliście w pierwszej edycji Plebiscytu, a po drugie trenerzy z zagranicy w coraz większym stopniu decydują o siatkówce w Polsce.

W gronie redakcyjnym wybraliśmy siedem kandydatur nominowanych w kategoriach:  • Najlepszy polski siatkarz 2007 roku
  • Najlepsza polska siatkarka 2007 roku
  • Największe objawienie 2007 roku
  • Najlepszy trener w Polsce w 2007 roku
  • Najlepszy działacz 2007 roku
  • Największe rozczarowanie 2007 roku

Rozpocznij głosowanie

Przypomnijmy, jak zdecydowali Czytelnicy „Strefy Siatkówki” w zeszłym roku:

Najlepszy polski siatkarz 2006 roku:
1. Mariusz Wlazły – Skra Bełchatów – 34,15%
2. Paweł Zagumny (PZU AZS Olsztyn) – 23,24%
3. Sebastian Świderski (RPA Perugia) – 13,16%

Najlepsza polska siatkarka 2006 roku:
1. Anna Barańska (Winary Kalisz) – 21,51%
2. Anna Podolec (Aluprof Bielsko-Biala) – 18,55%
3. Milena Rosner (Spar Tenerife Marichal) – 17,20%

Największe objawienie 2006 roku:
1. Paulina Maj (Aluprof Bielsko-Biała) – 34,49%
2. Marcin Możdżonek (PZU AZS Olsztyn) – 21,05%
3. Marcel Gromadowski (Mostostal Kędzierzyn-Koźle) – 13,50%

Najlepszy polski trener 2006 roku:
1. Ireneusz Mazur - 39,98%
2. Alojzy Świderek - 32,28%
3. Andrzej Niemczyk - 10,18%

Najlepszy działacz 2006 roku:
1. Konrad Piechocki – 26,33%
2. Mirosław Przedpełski – 25,54%
3. Bogdan Serwiński – 12,85%

Największe rozczarowanie 2006 roku:
1. Reprezentacja Polski seniorek – 38,34%
2. Małgorzata Glinka – 19,31%
3. Andrzej Niemczyk – 16,71%

Jak będzie w tym roku? O tym zdecydujecie Wy. Swoje głosy można oddawać do końca roku za pomocą formularza umieszczonego na stronie Strefy Siatkówki. Wyniki podamy w pierwszych dniach stycznia.

Nasze kandydatury:

NAJLEPSZY POLSKI SIATKARZ 2007 ROKU

Krzysztof Gierczyński Od kilku lat lider i kapitan AZS-u Częstochowa jest prawdziwą podporą zespołu, która w trudnych momentach przejmuje na siebie ciężar gry. Nieoceniona jest jego gra zarówno w przyjęciu, obronie jak i ataku. W tym roku zdecydował się przyjąć powołanie do kadry reprezentacji Raula Lozano.

Krzysztof Ignaczak Mimo, że od lat uznawany jest za jednego z najlepszych siatkarzy grających na pozycji libero w Polsce, Raul Lozano długo nie mógł się do niego przekonać. Zagrał kilku meczów w Lidze Światowej, pojechał z kadrą Polski na turniej prekwalifikacyjny w Szombathely. Mistrz Polski ze Skrą Bełchatów, po zakończonym sezonie przeniósł się do Resovii Rzeszów.

Łukasz Kadziewicz Talentu środkowemu reprezentacji Polski, której jest jednym z filarów, nie można odmówić. W tym roku jego umiejętności dostrzegli Włosi i zawodnik przeniósł się do Sparklingu Mediolan. Niestety, tam nie mógł w pełni pokazać, na o go stać, bowiem wciąż walczy z urazami.

Daniel Pliński Daniel Pliński to zawodnik już w pełni ukształtowany. Jest przede wszystkim bardzo ambitny i jak sam mówi, ma już dość bycia ciągle drugim. W tym sezonie przeniósł się do drużyny mistrzów Polski z zamiarem walki nie tylko o zloty medal w PLS, ale także wygrania Ligi Mistrzów. Trudno sobie teraz wyobrazić bez niego reprezentację Polski.

Michał Winiarski Do Włoch wyjechał po naukę, tymczasem w zespole Itas Trentino nie tylko wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie, ale stał się prawdziwą rewelacją Serii A. Stanowi filar reprezentacji Polski i bez wątpienia najlepszy przyjmujący.

Mariusz Wlazły Najlepszy atakujący naszej ligi, który po raz kolejny zdecydował się na pozostanie w Skrze Bełchatów. Nieudane dla reprezentacji Polski mistrzostwa Europy pokazały, jak ważna jest obecność tego zawodnika w kadrze.

Paweł Zagumny Mimo lukratywnych ofert z zagranicy zdecydował się pozostać w Olsztynie. Podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski i filar podopiecznych Ireneusza Mazura. W wielkim finale Ligi Światowej uznany został za najlepszego rozgrywającego turnieju.

NAJLEPSZA POLSKA SIATKARKA 2007 ROKU

Anna Barańska Jej kariera stanęła pod znakiem zapytania gdy PZPS zagroził jej odebraniem licencji w odpowiedzi na odmowę gry w reprezentacji. Konflikt na szczęście już zażegnano i jedna z najlepszych polskich siatkarek pojedzie do Halle. Miejmy nadzieję, że dzięki niej Polki wygrają wszystkie spotkania i zobaczymy je w Pekinie.

Eleonora Dziękiewicz Ogromny talent środkowej kaliskich Winiar wybuchł z ogromną siłą w tym roku, chociaż już poprzedni na to wskazywał. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego dopiero teraz – przecież zawodniczka wiek juniorski skończyła już… jakiś czas temu. Póki co błyszczy w klubie i stała się podpora żeńskiej reprezentacji narodowej.

Maria Liktoras Po wspaniałym sezonie w barwach Winiar Kalisz Maria Liktoras w zeszłym roku przeniosła się do ligi rosyjskiej, do AES Bałakowo. W tym roku jej świetną grę zauważyli działacze moskiewskiego Dynama i Masza gra w jednej z najlepszych europejskich drużyn odgrywając w niej niebagatelną rolę.

Anna Podolec Jej gwiazda rozbłysła podczas nieudanych dla naszych siatkarek mistrzostw świata w Japonii. Od tego czasu jest już podstawową zawodniczką reprezentacji, a między innymi jej dobra gra zdecydowała o wysokim, czwartym miejscu na mistrzostwach Europy. W tym roku przeniosła się z Bielsk-Białej do silnej rosyjskiej Superligi.

Milena Sadurek Rozgrywająca Aluprofu Bielsko-Biała ku zaskoczeniu wszystkich udanie zastąpiła Izę Bełcik na tej pozycji w reprezentacji Polski. Teraz Marco Bonitta rozpoczyna ustalanie składu właśnie od niej i wszyscy pokładają ogromne nadzieję, że poprowadzi biało-czerwone do olimpijskiego awansu.

Katarzyna Skowrońska-Dolata Kibice mówią już o niej „nasza Kasia”. Doskonale radzi sobie we włoskiej Serie A, gdzie wybija się na tle gwiazd światowego formatu. Trudno wyobrazić sobie dziś bez niej narodową reprezentację i walkę o olimpijskie paszporty. Do tego jest zawodniczką uniwersalną, która może występować nie tylko na środku bloku.

Mariola Zenik Rok 2007 nasza reprezentacyjna libero rozpoczęła w barwach Zariecza Odińcowo, ale latem namówiona przez Bogdana Serwińskiego wróciła do LSK by pomóc Muszyniance w walce o medale. Choć wielu mówiło, że to sportowy krok w tył, Mariola swoją coraz lepszą grą w klubie i reprezentacji zdaje się na każdym kroku przeczyć tej tezie.

SIATKARSKIE OBJAWIENIE 2007 ROKU

Agnieszka Bednarek Środkowa Farmutilu Piła z pewnością może zaliczyć ten rok do udanych. Po wywalczeniu wicemistrzostwa kraju została dostrzeżona przez Marco Bonittę i mimo swojego młodego wieku (ma 21 lat) dostała reprezentacyjną szansę. A pomyśleć, że jej talent dopiero się rozwija…

Budowlani Toruń Zespół Budowlanych Toruń w pięknym stylu wywalczył awans do I ligi kobiet. Borykający się z problemami finansowymi klub nie dokonał w przerwie letniej spektakularnych transferów, mimo to… stał się rewelacją ligi. Wygrał siedem spotkań z rzędu i długo liderował w tabeli I ligi.

Eleonora Dziękiewicz Ogromny talent środkowej kaliskich Winiar wybuchł z ogromną siłą w tym roku, chociaż już poprzedni na to wskazywał. Wszyscy zadają sobie pytanie, dlaczego dopiero teraz – przecież zawodniczka wiek juniorski skończyła już… jakiś czas temu. Póki co błyszczy w klubie i stała się podpora żeńskiej reprezentacji narodowej.

Dawid Gunia W poprzednim sezonie słyszeli o nim tylko przeciwnicy w I lidze, gdzie występował w barwach rezerw bełchatowskiej Skry. Niespodziewane kontuzję w Resovii spowodowały, że rzeszowscy działacze wypożyczyli młodego środkowego. Stał on się niemal natychmiast podstawowym zawodnikiem drużyny, w której nie brakuje gwiazd, i radzi sobie całkiem nieźle.

Piotr Nowakowski Sprowadzony do Częstochowy z warszawskiego Metra przed półtora roku Piotr Nowakowski poczyna sobie w PLS coraz śmielej. Ten 20-letni zawodnik powoli buka do drzwi kadry Raula Lozano i staje się jednym z podstawowych graczy Wkręt-metu AZS, zespołu, który odnosi sukcesy na ligowych i europejskich parkietach.

Milena Sadurek Rozgrywająca Aluprofu Bielsko-Biała ku zaskoczeniu wszystkich udanie zastąpiła Izę Bełcik na tej pozycji w reprezentacji Polski. Teraz Marco Bonitta rozpoczyna ustalanie składu właśnie od niej i wszyscy pokładają ogromne nadzieję, że poprowadzi biało-czerwone do olimpijskiego awansu.

Marcin Wika Może musiał trafić na odpowiedniego trenera, może musiał się odblokować – bez względu na to, jaka jest przyczyna eksplozji talentu Marcina Wiki kibice w Częstochowie są z jego gry bardzo zadowoleni. Doskonale wkomponował się w taktykę Radosława Panasa i prowadzi Wkręt-met AZS do kolejnych sukcesów zadziwiając swoją grą tych, którzy znali go wcześniej.

NAJLEPSZY TRENER W POLSCE 2007 ROKU

Marco Bonitta Znakomity warsztat szkoleniowy, wielka charyzma, ogromne doświadczenie, świetny taktyk, ale również bardzo twarde wręcz koszarowe metody treningowe to cechy Marco Bonitty, który na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Polski kobiet zastąpił Ireneusza Kłosa. Pod jego wodzą Polski po raz pierwszy awansowały do finału World Grand Prix, a w Pucharze Świata zajęły 6. miejsce.

Daniel Castellani Szkoleniowiec, który po sukcesach trenerskich w Ameryce Południowej przeszedł do Skry Bełchatów. Z zespołem tym sięgnął po mistrzostwo i Puchar Polski. W tym sezonie prowadzi w Bełchatowie dream-team, który przewodzi w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki.

Czesław Kolpy trener juniorskiej pary w siatkówce plażowej. Podopieczni Czesława Kolpy, Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła, zdobyli w tym roku zarówno złote medale mistrzostw Europy, jak i mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. Człowiek, dzięki któremu odżyły nadzieje na to, że polska siatkówka plażowa w końcu nawiąże rywalizację z najlepszymi.

Raul Lozano Trener męskiej reprezentacji Polski, która niczym tajfun przeszła przez grupę interkontynentalną Ligi Światowej, zajmując w wielkim finale 4 pozycję. Obwiniany za kompletnie nie udany występ Polaków na mistrzostwach Europy, w listopadzie wraz z reprezentacją wygrał turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Radosław Panas Drugi trener AZS-u Częstochowa, który przed play-off na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Harrego Brokkinga. Mimo braku znaczących wzmocnień jego zespół zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Po wyeliminowaniu Iskry Odincowo, częstochowianie awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Igor Prielożny Jako trener, kilka lat temu sięgnął z po historyczny tytuł mistrza Polski z Ivettem Jastrzębie Borynią, w 2007 r. powtórzył ten wyczyn z Winiarami Kalisz, dodatkowo zdobywając Puchar Polski siatkarek. W Lidze Mistrzyń dotarł z kaliszankami do I runda play-off, gdzie zespół wyeliminowany został przez RC Cannes.

Tomaso Totolo Włoski szkoleniowiec, który dzięki swoim niekonwencjonalnym metodom prowadzenia zespołu zaczarował wicemistrzów Polski, doprowadzając ich po raz kolejny do finału PLS, gdzie dopiero w piątym meczu musieli uznać wyższość Skry Bełchatów. Po zakończonym sezonie wrócił do Sisley`a Treviso.

NAJLEPSZY DZIAŁACZ 2007 ROKU

Ryszard Bosek Odpowiedzialny za sukcesy sportowe AZS Częstochowa. Klub, który nie poczynił przed sezonem żadnych spektakularnych transferów, jest wiceliderem ekstraklasy i całkiem niedawno wyeliminował Iskrę Odincowo awansując do Pucharu CEV. W AZS postawiono na młodych siatkarzy, zatrzymano Amerykanów i stworzono drużynę z charakterem.

Marek Karbarz Wiceprezes Resovii SSA, dzięki któremu rzeszowski klub został okrzyknięty królem polowania w tegorocznym sezonie transferowym. Przekonanie do gry w PLS Hernandeza, Ilica i Mitrovica, a także powrót Piotra Gabrycha i transfer Krzysztofa Ignaczaka miały sprawić, że w Rzeszowie znów będzie głośno się mówiło o medalowych szansach.

Jacek Kasprzyk Dyrektor Ligi Siatkówki Kobiet, członek Zarządu PZPS. To głównie dzięki jego staraniom o LSK coraz głośniej w mediach, prasie i w rozmowach kibiców. Znacznie zwiększyła się ilość transmisji telewizyjnych i kto wie, być może już niedługo LSK dogoni pod względem popularności PLS.

Konrad Piechocki Prezes Zarządu Skry Bełchatów. Zaczynał karierę w tym klubie jako trener grup młodzieżowych, teraz decyduje o polityce, transferach i budżecie mistrzów Polski. I z sukcesami, od kilku lat nikt nie jest w stanie zagrozić bełchatowianom w walce o tytuł mistrzowski.

Kazimierz Pietrzyk Prezes Zarządu Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. W tym sezonie udało mu się namówić do gry w klubie m.in. reprezentacyjnego rozgrywającego Łukasza Żygadło, Jakuba Novotnego czy też Grzegorza Pilarza. Dzięki jego polityce klub powoli wychodzi na prostą i coraz częściej wymieniany jest w gronie faworytów do medali.

Bogdan Serwiński Człowiek orkiestra w Muszyniance. Po zdobyciu mistrzostwa kraju w Muszynie chcieliby zapomnieć o kolejnym sezonie. Jednak w przerwie prezes i trener Bogdan Serwiński znów wzmocnił skład na tyle, by jego drużyna liczyła się nie tylko w walce o medale mistrzostw Polski, ale również na arenie międzynarodowej.

Jacek Sęk Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, wiceprzewodniczący Wydziału Rozgrywek PZPS a także sędzia PLS. To dzięki niemu siatkówka znów odżyła w województwie świętokrzyskim. Zaczęło się od organizacji finału Pucharu Polski mężczyzn, później dzięki również jego staraniom w II lidze znalazł się Fart Kielce, który poczyna sobie śmiało w rywalizacji z innymi zespołami.

SIATKARSKIE ROZCZAROWANIE 2007 ROKU

AZS Białystok Po niezbyt udanych transferach w sezonie 2006/2007 zespołowi udało się utrzymać w LSK po zwycięstwie w barażach z Wisłą Kraków. W tym sezonie sytuacja znów się powtarza. Pomysł z zatrudnieniem brazylijskiego trenera i zawodniczek nie wypalił, zespół został zbudowany w ostatniej chwili i po trzech meczach ma na swoim koncie… 0 punktów.

AZS Politechnika Warszawska W sezonie 2006/2007 mieli nawiązać walkę z czołówką ligi, a skończyli dopiero na 8. miejscu PLS. W tym sezonie zaczęli bardzo słabo, są czerwoną latarnią ligi, na dodatek sponsor tytularny zapowiedział swoje odejście.

Gwardia Wrocław To już nie nieszczęście, a plaga. Zarówno męski zespół jak i żeński w tym roku opuściły ekstraklasę. Okazało się, że dwie drużyny na najwyższym poziomie ligowym to za dużo dla wrocławskich działaczy i sponsorów.

Odmowy gry w reprezentacji Najpierw sprawa Anny Barańskiej, później Mariusza Wlazłego podzieliły środowisko siatkarskie w Polsce. Zdecydowane stanowisko PZPS zaogniło jeszcze sytuację. Mimo tego, że sprawy chyba znalazły już szczęśliwe zakończenie, pozostał ogromny niesmak.

System Pucharu Polski Puchar Polski, który jest nikomu niepotrzebny, w którym zwycięzcami czują się zespoły przegrane. Bez sponsora, traktowany po macoszemu stracił swój dawny blask i renomę. Jest, bo jest, zawsze jest to jakiś namacalny dowód braku pomysłu na te rozgrywki.

Udział męskiej reprezentacji w ME Apetyty były ogromne. Wicemistrzowie świata zawiedli jednak na Mistrzostwach Europy zajmując dopiero 11. miejsce. Co ciekawe, tłumaczyć ze swej porażki zaczęli się już przed turniejem…

Wydział d/s młodzieży PZPS

Niewiele niestety robi się, by rozgrywki młodzieżowe w Polsce były atrakcyjne oraz przynosiły pożądany skutek. Temat siatkówki młodzieżowej pojawia się w siedzibie PZPS głównie przy okazji niespodziewanych sukcesów, gdy trzeba odebrać gratulacje. Narastają pretensje trenerów oraz działaczy, którzy szkolą siatkarski narybek. Kiedyś dojść może do eksplozji…

Rozpocznij głosowanie

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved