Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Wygrana Muszynianki

Challenge Cup: Wygrana Muszynianki

Udanie zakończyły rok siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna. W trzeciej rundzie Challenge Cup po raz drugi były lepsze od swoich rywalek z drużyny Sparkasse Klagenfurt. Muszynianki grają więc dalej.

Spotkanie udanymi akcjami rozpoczęła Sylwia Pycia, która zdobyła punkty atakiem i blokiem. Na jej zagrania szybko odpowiedziała jednak Patrycja Krenc – Polka występująca w austriackim zespole. Przez większą część seta żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi. Na udane ataki Kamili Frątczak, Aleksandry Przybysz i Doroty Pykosz odpowiadały Sigrid Sumper, Kerstin Pichler i leworęczna Sandra Zangerl. Sytuacja zmieniła się dopiero po drugiej przerwie technicznej, kiedy to Muszynianka odskoczyła rywalkom na trzy punkty. Doświadczone zawodniczki z południa Polski nie zmarnowały już osiągniętej przewagi i wygrały pierwszego seta do 21.

Już po kilku pierwszych piłkach drugiej partii gospodynie uzyskały przewagę i spokojnie mogły kontrolować grę. Prowadziły 5:2, 9:6 i 13:9. Trener austriackiego zespołu przeprowadził podwójną zmianę i na boisku pojawiły się Kristina Thurner i Anna Hödl. Jednak i one nie odmieniły gry swojego zespołu. Ciągle to Muszynianka była lepszym zespołem. Bardzo pewnie w przyjęciu i obronie prezentowała się Mariola Zenik dzięki czemu problemu z rozgrywaniem dokładnych piłek nie miała Izabela Bełcik. W tym secie przewaga gospodyń była tak wyraźna, że Bogdan Serwiński mógł sobie pozwolić na wprowadzenia na boisko nominalnych rezerwowych – Agaty Karczmarzewskiej-Pury i Gabrieli Wojtowicz. Seta atakiem w taśmę zakończyła Pichler.

Trzecią partię Muszynianka rozpoczęła w składzie z Karczmarzewską-Purą, Agnieszką Śrutowską i Marleną Mieszałą. Zmiany te w żaden sposób nie wpłynęły jednak na poziom gry gospodyń, które bez większego problemu atakowały nad austriackim blokiem. Polki także skutecznie blokowały i szybko uzyskały przewagę kilku punktów, która z biegiem czasu tylko się zwiększyła. W bloku bardzo dobrze spisywały się szczególnie Frątczak i Pykosz. Austriaczki miały problemy z przyjęciem oraz skutecznym atakiem i mimo kilku heroicznych obron nie były w stanie zagrozić gospodyniom. Ostatni punkt w secie i zarazem w całym meczu zdobyła atakiem Karczmarzewska-Pura.

MKS Muszynianka Fakro Muszyna – Sparkasse Klagenfurt 3:0

(25:21, 25:13, 25:14)

Składy:

Muszynianka: Pykosz, Pycia, Bełcik, Frątczak, Mirek, Przybysz, Zenik (libero) oraz Karczmarzewska-Pura, Wojtowicz, Śrutowska, Mieszała

Sparkasse: Zangerl, Präprost, Krenc, Stürmer, Pichler, Sumper, Kaaden (libero) oraz Thurner, Hödl