Strona Główna > Aktualności > inne > Wydarzenie bez precedensu… prawie

Wydarzenie bez precedensu… prawie

Kiedy wprowadzano nowy system liczenia punktów w siatkówce, wydawało się że wyniki "do zera" w secie odeszły do lamusa. Okazuje sie, że nawet takie rozwiązanie nie gwarantuje zdobycia choć jednego "oczka" w partii.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowym Centrum Widowiskowo-Sportowym w Kozach. W siatkarskich rozgrywkach licealnych mierzyły się ze sobą drużyny z Czechowic-Dziedzic i Kóz. Nic by nie było w tym dziwnego, gdyby nie to, że w jednym z meczów doszło do tie-break’a, w którym padł iście zaskakujący wynik.

Sędziuje już bardzo długo, ale w życiu jeszcze nie spotkałem się z taką sytuacją, nawet w rozgrywkach szkolnych czy amatorskich – powiedział Otton Szpara, sędzia zawodów. Otóż we wspomnianym tie-breaku, w meczu kozianek z gośćmi z Czechowic-Dziedzic, zwyciężyły miejscowe, aż… 15:0! Mimo, iż były to tylko rozgrywki szkolne, to trudno doszukiwać się podobnego przypadku w siatkówce.

Okazuje się jednak, że nie tak znowu trudno… Podobne bowiem wydarzenie miało miejsce ostatnio w rozgrywkach III ligi śląskiej. W spotkaniu drużyn z Rybnika i Częstochowy również do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebny był tie-break, i rownież on zakończył się bez zdobyczy punktowej jednej z drużyn. Częstochowianie bowiem nie wygrali w piątym secie żadnej akcji i przegrali 0:15. Wydarzenie to jest o tyle spektakularne, że miało miejsce w seniorskich rozgrywkach, w których po stronie pokonanych udział brali zawodnicy z drugoligową przeszłością.

Wydawałoby się, że taki rodzynek trudno przebić. Nic bardziej mylnego. Niespełna miesiąc temu młodziczki Energi Gedanii Gdańsk w jednym z setów odprawiły swoje rywalki wynikiem 25:0!

Teraz pozostaje czekać na pierwsze „do zera” w PLS…

źródło: energa-gedania.pl, inf. własna, sportowebeskidy.pl