Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 15. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowa zapowiedź 15. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Dzisiejszym meczem Jadaru Radom z Delectą Bydgoszcz, siatkarze rozpoczną ostatnią w 2007 roku kolejkę PLS-u. Cztery zaplanowane na ten weekend spotkania, zapowiadają się ciekawie i na pewno rozgrzeją przed świętami wielu kibiców.

Mecze rozgrywane od dziś do niedzieli wchodzą w skład piętnastej kolejki Polskiej Ligi Siatkówki, która rozegrana zostanie awansem. Szlagierowe spotkanie AZSu Częstochowa z Mlekpolem Olsztyn na prośbę gości z Warmii i Mazur zostało przełożone na szósty dzień lutego. Jako uzasadnienie tej decyzji podano wyjazd Richarda Lambournea na zgrupowanie kadry USA oraz powrót zespołu Ireneusza Mazura z Cypru (rewanż Pucharu CEV) dopiero 21 grudnia. Pozostałe cztery spotkania rozegrane zostaną jednak zgodnie z planem.

Jadar Radom – Delecta Bydgoszcz [ 21.12.2007 g. 18:00 ]Jako pierwsze na parkiet wybiegną zespoły Jadaru Radom i Delecty Bydgoszcz. Oba zespoły od dawna nie mają szczęścia w rozgrywkach PLS. Zespół gości po trzech porażkach z rzędu z potentatami ligi (Jastrzębie, Olsztyn i Częstochowa), z dorobkiem 9 oczek, zajmuje dalekie ósme miejsce. Jeszcze gorzej ostatnimi czasy wiedzie się podopiecznym Rostislava Chudika, którzy ostatni ligowy punkt wywalczyli 20 października, w meczu czwartej kolejki przegranym 3-2 z Resovią Rzeszów. Z dorobkiem czterech punktów, plasują się na dziewiątym miejscu. Spotkanie to będzie, więc bardzo ważne tak dla jednych, jak i drugich. Bydgoszczanie przegrywając dzisiejszy mecz znacznie ograniczają swoje szanse na awans do fazy play-off, natomiast Radomianie, w przypadku zwycięstwa odskakują na bezpieczną kilkupunktową przewagę od zagrożonych spadkiem pozycji dziewięć i dziesięć.

TYP: 1

AZS Politechnika – Płomień Sosnowiec [ 21.12.2007 g. 18.30 ]

W niemal identycznej sytuacji znajdują się drużyny z Warszawy i Sosnowca. Stoczą one pojedynek należący do „być albo nie być” w Polskiej Lidze Siatkówki. Zespół Edwarda Skorka, jeśli realnie myśli o pozostaniu w lidze, musi rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść i to najlepiej zgarniając komplet punktów. W przeciwnym razie, będzie na dnie ligowej tabeli z dorobkiem czterech oczek. Płomień Sosnowiec, po dość wyraźnej porażce jaką zanotował przed tygodniem w Bełchatowie, będzie starał się udowodnić, że dziesięć punktów zdobyte w dotychczasowych meczach to nie przypadek, a tylko ich dobra gra. Jednym słowem zapowiada się mecz walki ze wskazaniem na ostateczny sukces ekipy z Sosnowca.

TYP: 2

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel [ 22.12.2007 g. 15:00 ]

Mecz w Rzeszowie można by określić mianem meczu drużyn, które najbardziej zawodzą swoich kibiców w dotychczas rozegranych meczach. Rzeszowianie po wielkich i spektakularnych transferach mieli nadawać ton rozgrywką i przewodzić stawce, a tymczasem przegrywają mecz za meczem. Ekipa Jastrzębia pod wodzą Roberto Santilliego, po początkowym wyraźnym kryzysie, powoli zdobywa nadszarpnięte zaufanie kibiców oraz zbiera ligowe punkty. W sobotnim meczu bardzo ważnym dla układu tabeli przed zbliżającą się fazą play-off okaże się, która drużyna jest bardziej odporna na stres.

TYP: 2

ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle – Skra Bełchatów [ 23.12.2007 g. 15:00]

Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie miejscowa ZAKSA podejmować będzie, ciągle aktualnego Mistrza Polski, Skrę Bełchatów. Po dwóch dość pewnych wygranych z Częstochową i Rzeszowem, kędzierzynianie mogą okazać się niezwykle trudnym rywalem dla Bełchatowa tym bardziej, iż grają we własnej hali. Od momentu wzmocnienia zespołu przez Łukasza Żygadłę, gospodarze są na fali wznoszącej. Dobrą passę podopiecznych Andrzeja Kubackiego powstrzymać mogą prowadzący od początku rozgrywek i uważani za zdecydowanego faworyta do korony gracze Daniela Castellaniego.

TYP: X – mimo wszystko ze wskazaniem na Bełchatów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved