Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Przed wyjazdem do Bielska w Dąbrowie nie jest wesoło

Przed wyjazdem do Bielska w Dąbrowie nie jest wesoło

Dąbrowianki czeka kolejny wyjazd. Zagrają w Bielsku-Białej w meczu piątej kolejki LSK z miejscowym BKS Aluprof. Trener Wiesław Popik zapowiadał, że jego podopieczne pokażą się z dobrej strony. Czy dotrzyma słowa? Będzie to trudne, gdyż ma obecnie w zespole „szpital”.

Pierwszy raz w tym sezonie MKS zagra na wyjeździe przy wsparciu swoich kibiców, a wsparcie to będzie niezwykle potrzebne. Po pierwsze faworyta tego spotkania nie trzeba nikomu przedstawiać, a po drugie trener Wiesław Popik ma problem ze skompletowaniem składu. W nadchodzącym pojedynku zagrają ze sobą drużyny, które walczą o odmienne cele. BKS Aluprof Bielsko-Biała mierzy w tytuł mistrzowski i w tym sezonie jeszcze nie przegrał spotkania a ostatnia wygrana z Farmutilem Piła budzi respekt, natomiast MKS Dąbrowa Górnicza jako cel na ten sezon ma utrzymać się w Lidze Siatkówki Kobiet i ma na swym koncie jedno zwycięstwo w ostatnim pojedynku z Gedanią Gdańsk, okupione jednak pewnymi startami.

Po dzisiejszym treningu trener podziękował dąbrowskim sympatykom za doping w ostatnim meczu i poprosił o podobny w czasie nadchodzącego spotkania, ponieważ będzie on niezbędny. Problemy zdrowotne nie ominęły dąbrowskiej drużyny. Dwie zawodniczki nie uczestniczyły w regularnych zajęciach z powodu wysokiej temperatury, ale poważniejszy problem jest z rozgrywającymi, gdyż jedna z nich nabawiła się poważnej kontuzji i jej występ w Bielsku stanął pod znakiem zapytania.Nasz cel to przyjechać i pokazać, że umiemy grać siatkówkę. Wiadomo kto jest faworytem tego meczu, a nam akurat jakoś nie wychodzą spotkania z ligowymi potentatami – powiedział dla portalu SportoweBeskidy.pl trener Wiesław Popik. – Zdarzało się, że dziewczyny przegrywały mecz już w szatni. Mam nadzieję, że jutro będzie inaczej, a pięciosetową potyczkę wziąłbym dziś w ciemno.

W dotychczasowych kontaktach z zespołem BKS-u w ramach przygotowań do ligi dąbrowianki starły się pięciokrotnie, ale w żadnym z tych spotkań nie udało się im zwyciężyć. Jedynie podczas turnieju o Puchar Prezydenta Dąbrowy Górniczej urwały popularnym „Stalówkom’ jednego seta. Jak zaprezentują się siatkarki MKS-u w najbliższą sobotę? Ich kibice przekonają się o tym wkrótce.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved