Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Stracona szansa AZS-u Politechnika

PLS: Stracona szansa AZS-u Politechnika

Siatkarze Politechniki Warszawskiej w meczu z Płomieniem mieli sześć piłek meczowych. Ale przegrali czwartego, a później piątego seta, pozostając na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Początek meczu pokazał, że warszawianie mają realne szanse na drugie w tym sezonie zwycięstwo. Po dosyć wyrównanym otwarciu spotkania od stanu 6:6 akademicy odskoczyli rywalowi na kilka punktów. Głównie ataki Antona Kulikowskiego przyczyniły się do uzyskania trzypunktowej przewagi (10:7), którą udało się utrzymać do drugiej przerwy technicznej ( 16:13). Wtedy w grze Politechniki coś się zacięło, a Geir Eithun i Marcin Grygiel doprowadzili swoimi atakami do remisu (16:16). Jednak goście nie ustrzegli się własnych błędów, a w ataku swoje robił Radosław Rybak i dlatego to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej w tej partii (25:20).

W drugim secie od początku „Inżynierowie” utrzymywali przewagę nad przeciwnikiem. Po ataku ze środka Tomasza Kowalczyka prowadzili już czterema punktami (8:4), a w dalszej części jeszcze ją powiększyli do sześciu punktów (21:15). Po dwukrotnym zablokowaniu Marcina Grygla przez Tomasza Kowalczyka trener Mirosław Zawieracz zdecydował się zmienić atakującego i za Grygla na boisku pojawił się Krzysztof Niedziela. Jednak ta zmiana nie wniosła do gry sosnowiczan żadnej zmiany i ponownie górą byli warszawianie, wygrywając tego seta 25:19.

W trzeciej odsłonie meczu trener gości zdecydował się desygnować do gry Pawła Pietkiewicza w miejsce Geira Eithuna i młody przyjmujący na „dzień dobry” zdobył dla swojej drużyny dwa punkty atakiem (2:0). Od stanu 4:4 goście odjechali swoim rywalom, do czego głównie przyczyniły się błędy własne Politechniki. Po autowym ataku ze środka Jakuba Markiewicza Płomień prowadził już 12:8, po czym w następnej akcji Kaźmierczak zablokował atak Przemysława Michalczyka (13:8) i Edward Skorek poprosił o czas. Po tej przerwie jego podopieczni próbowali dogonić rywala, ale bezskutecznie. Sosnowiczanie wygrali tego seta 25:18.

Czwarty set, który przyniósł najwięcej emocji, okazał się brzemienny w skutkach. Akademicy twardo walczyli o każdy punkt, szala zwycięstwa przechylała się to na korzyść jednej, to drugiej drużyny mniej więcej do stanu po 9:9. Jednak to goście ponownie wykazali się zimniejszą krwią popełniając mniej błędów i odskoczyli na 14:11. Ale gospodarze nie poddali się tak łatwo i skuteczne ataki Antona Kulikowskiego i Radosława Rybaka dały kolejny w tej partii remis (18:18). Od tego momentu warszawianie zaczęli grać tak, jakby chcieli zrobić sobie i kibicom świąteczny prezent i zainkasować jakże cenne trzy punkty. Przy stanie 24:22 temperatura na hali sięgnęła punktu wrzenia, kibice zaczęli wstawać z miejsc i krzyczeć „ostatni, ostatni”, ale ich entuzjazm okazał się przedwczesny. Politechnika miała sześć piłek meczowych i siedem okazji na zwycięstwo, ale żadnej nie wykorzystała. Przy stanie 29:28 Grzegorz Kosok zablokował atak Rybaka, po czym na blok nadział się Przemysław Michalczyk, a następnie Kulikowski zaatakował w aut i o dalszym losie meczu musiał zadecydować tie-break.

W piątym secie z akademików uszło zupełnie powietrze i inicjatywa przeszła w ręce sosnowiczan. Od stanu 3:3 goście zdobyli pięć punktów z rzędu i po asie serwisowym Marcina Grygla (3:8) trener warszawskiej ekipy, Edward Skorek, zdecydował się wziąć czas. Ale to już nie mogło nic pomóc, tak samo zresztą czynione przez niego zmiany. Warszawianie przegrali wygrany mecz i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został gracz Płomienia Michal Masny.

AZS Politechnika – Płomień Sosnowiec 2:3

(25:20, 25:19, 18:25, 29:31, 8:15)

AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Chudik, Rybak, Michalczyk, Markiewicz, Kulikowskiy, Wojtaszek (libero) oraz Chaberek, Buszek, Położewicz

Płomień Sosnowiec: Grygiel, Masny, Kaźmierczak, Eithun, Kosok, Legień, Stańczak (libero) oraz Niedziela, Pietkiewicz, Kuczko, Jurkojć