Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Od urazu do urazu

Od urazu do urazu

Końcówka roku nie jest szczęśliwa dla Łukasza Kadziewicza. Środkowy bloku reprezentacji Polski, zamiast cały czas grać i podnosić swoje umiejętności na parkietach Serie A, leczy kontuzję.

Jeszcze nawet tego pojedynku reprezentant Polski nie będzie miło wspominał, ponieważ jego zespół gładko przegrał 0:3. W kolejnym spotkaniu z Coprą Piacenza Łukasz Kadziewicz już nie znalazł się nawet w meczowej dwunastce, bo doznał urazu stopy. Pierwsze informacje na ten temat były bardzo niepokojące i mówiły o tym, że kości śródstopia mogą być pęknięte. Lecz dalsze badania wykazały „tylko” przeciążenie. – Nie jest złamana ani pęknięta. Mam bardzo przeciążony staw, jest to typowy uraz spowodowany dużą liczbą gier i treningów – mówił wtedy Łukasz Kadziewicz.

Raul Lozano miał nadzieję, że wicemistrz świata będzie gotowy to gry już podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Szombathely. Jednak jak się później okazało Kadziewicz nie mógł wziąć udziału w zgrupowaniu kadry w Spale.Wydawało się, że wszystko już zmierza w dobrym kierunku i dziewiątego grudnia Łukasz znalazł się już w meczowej dwunastce. Na parkiet jednak jeszcze nie wybiegł, bo jak twierdził trener Sparkingu Mediolan – Daniele Ricci, nie ma jeszcze odpowiedniej masy i nie może grać. Lecz to była kwestia tygodnia lub dwóch i Polak na pewno pojawiłby się na parkiecie.

Jednak prawidłowy tok przygotowań zakłócił uraz i już kilka dni później podczas dziesiątej kolejki Serie A środkowego bloku ponownie zabrakło w meczowej dwunastce. – Łukasz ma kontuzję pleców i dlatego nie jest w meczowej kadrze. Na jednym z treningów nadciągnął mięsień. Chodzi teraz na zabiegi rehabilitacyjne i jak to mówi z poczuciem humoru: >Chodzę i robie sobie ładne zdjęcia< – powiedział menadżer siatkarza Andrzej Grzyb.

Na szczęście kontuzja nie jest bardzo poważna i nie wykluczy go z walki o miejsce w reprezentacji Polski na turniej w Izmirze. – Najprawdopodobniej jeszcze w najbliższym meczu nie wystąpi jednak w przyszłym tygodniu powinien już zacząć normalnie ćwiczyć – kontynuuje menadżer.

Autorem tekstu jest Jakub Brąszkiewicz – SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved