Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mecz awansem i podsumowanie rundy Delic Polu Częstochowa

Mecz awansem i podsumowanie rundy Delic Polu Częstochowa

Siatkarze Delic Polu Norwida rozegrali awansem mecz z UKS-em SMS-em Łódź i zgodnie z oczekiwaniami zdobyli trzy punkty. Pojedynek powinien się odbyć dopiero 5 stycznia 2008 roku, ale częstochowianie poprosili o jego przełożenie.

Częstochowscy działacze poprosili rywali o zmianę terminu, bo w dniach 4-6 stycznia zaplanowane są półfinały mistrzostw Śląska juniorów.

Spotkanie w Łodzi przebiegało pod dyktando częstochowian. Gospodarze w żadnym z trzech setów nie zdołali przekroczyć granicy 20 punktów. Trener Delic Polu Janusz Sikorski zabrał do Łodzi 12 zawodników i dał wszystkim szansę gry. Częstochowianie dobrze zagrywali, przez co łodzianie mieli problemy z wyprowadzeniem ataku.Piąty w tabeli Delic Pol Norwid do trzeciego miejsca traci trzy punkty, a do czwartego dwa. Trzeba jednak pamiętać, że rywale mają mecz mniej.

UKS SMS Łódź – Delic Pol Norwid Częstochowa 0:3

(14:25, 19:25, 14:25)

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela 2. grupy II ligi mężczyzn


Delic Pol Norwid ma za sobą 12 spotkań. O pierwszej części rozgrywek z Januszem Sikorskim, trenerem zespołu rozmawiał Artur Kucharski (Gazeta Wyborcza)

Jak Pan ocenia pierwszą część rozgrywek w wykonaniu Delic-Polu Norwid?

Janusz Sikorski: – Po meczu w Łodzi mamy na koncie 21 punktów i zajmujemy piątą pozycję. Czy moglibyśmy mieć tych punktów więcej? Na pewno tak. Trzeba jednak pamiętać, że Delic Pol Norwid to klub typowo młodzieżowy. Na przykład na rozegraniu w tym sezonie mamy dwóch młodych chłopców, którzy, myślę, że za rok, może dwa, będą już stanowić o sile zespołu, ale póki co muszą się uczyć. Brak doświadczenia i wynikające z tego własne błędy sprawiły, że mamy to, co mamy.

Z którego zawodnika jest Pan najbardziej zadowolony?

Równy poziom tak naprawdę prezentuje tylko Andrzej Gościniak. W każdym meczu ma ponad 50-procentową skuteczność. Ale to jest zawodnik, który ma już kilka sezonów gry w II lidze za sobą. Po kontuzji nie może się natomiast odnaleźć Krzysztof Ferek.

Jest szansa, że po nowym roku wasze wyniki będą lepsze?

Koniec grudnia i styczeń to dla zawodników gorący okres. Nasi licealiści z Norwida walczą o jak najlepsze oceny na półrocze. Zawodnicy, którzy już studiują, przygotowują się do sesji i egzaminów. Patrząc na wyniki z lat ubiegłych, to w tym okresie różnie nam szło, choć nie jest to oczywiście żadne wytłumaczenie.

Nad czym będziecie najwięcej pracować?

W kilku meczach mogliśmy zdobyć więcej punktów, ale wychodził u naszych rozgrywających brak doświadczenia. Jeśli jacyś rutyniarze po drugiej stronie zauważyli ten fakt, to od razu to wykorzystywali. Dlatego musimy popracować nad odpornością psychiczną chłopaków. Bo oni, mimo młodego wieku, mają już pewne umiejętności i jak grają dobrze, to idzie całemu zespołowi.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved