Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lubimy grać z Poznaniem

Lubimy grać z Poznaniem

Z AZS-em AWF Poznań białostoczanki dotąd radziły sobie bardzo dobrze. Drużyna ze stolicy Wielkopolski to - poza MKS Dąbrowa Górnicza - jedyna ekipa, z którą w lidze nie przegrały.

W poprzednim sezonie w obu akademickich bojach Pronar-Zeto Astwa zgarnął pełną pulę punktów, wygrywając po 3:1. O ironio, to jednak poznanianki uniknęły baraży i finiszowały na szóstym miejscu. Przed obecnym sezonem zespół z Białegostoku zmierzył się z AWF-em w Pucharze Polski, wygrywając 3:2 i ponosząc porażkę 2:3. Ten drugi wynik przesądził o odpadnięciu białostoczanek z rywalizacji. W sobotę zanosi się na kolejny, może nieładny mecz, ale jeden z tych, które zadecydują o losie drużyn z dolnej połówki tabeli. Po porażkach z Farmutilem i Centrostalem Dominika Koczorowska, mówiła, że należy się skupić na spotkaniach z bezpośrednimi rywalami. W tym gronie jest AWF, notabene, zespół, z którego Dominika przyszła na Podlasie.

Dla białostoczanek to dopiero trzecie spotkanie w tym sezonie LSK. Nie udało się zagrać z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianką Muszyna, ze względu na ich występy w europejskich pucharach. W miniony weekend akademiczki miały właśnie wolne, więc dwukrotnie towarzysko spotkały się w Grodnie z Niemnem. Bez leczącej kolano Koczorowskiej i przeziębionej Magdy Saad osiągnęły wyniki 2:3 i 3:1. Do Poznania jadą w pełnym składzie.Wyruszamy w piątek po porannym treningu i obiedzie. W tej chwili czekam na faks z Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sprawie potwierdzenia licencji Kasi Zabadały. Wierzę, że znajdzie się w kadrze na mecz – mówi menedżer Pronaru-Zeto Astwa Wojciech Piotrowski. Zabadała, niewysoka, ale doświadczona i świetnie wyszkolona technicznie siatkarka, ma wzmocnić przyjęcie białostoczanek. Z jej pomocą czy bez, czas na pierwsze punkty. Ostatni mecz w Mielcu ze Stalą, który poznanianki przegrały 0:3, pokazał wiele braków AWF-u. Po raz pierwszy u siebie Pronar zagra 29 grudnia z Gedanią Gdańsk.

źródło: wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved