Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bełcik nie jedzie do Halle

Bełcik nie jedzie do Halle

Marco Bonitta podał "16" siatkarek, która od 3 stycznia będzie trenować w Szczyrku przed kwalifikacjami do IO. Trener znowu zrezygnował z Izabeli Bełcik - dwukrotnej mistrzyni Europy.

Najbardziej frapująca rywalizacja trwała właśnie na pozycji rozgrywającej. Zdecydowany numer jeden to Milena Sadurek, odkrycie trenera Bonitty. Za jej plecami od kilku tygodni toczył się bój o miejsce dla rezerwowej. W czwartek selekcjoner zdecydował, że do drużyny narodowej wraca inna złota medalistka ME Katarzyna Skorupa, a Izabela Bełcik – mimo że znalazła się w szerokiej 22-osobowej kadrze – zostanie w domu. Kilka dni wcześniej Bonitta obiecał Bełcik i jej klubowemu trenerowi Bogdanowi Serwińskiemu, że zabierze rozgrywającą Muszynianki na zgrupowanie do Szczyrku tylko wtedy, jeśli później zabierze ją do Halle na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. – Uznałem, że jednak postawię na Kasię. Jest w formie, to dla niej dobry moment na powrót do reprezentacji – mówi „Gazecie” Bonitta. – Rozmawiałem z obiema dziewczynami i wytłumaczyłem im swoją decyzję. Poza tym Iza mogła być u mnie co najwyżej rezerwową.

W tej 16-osobowej kadrze, którą właśnie powołałem, jest kilka nazwisk, które mogą być zaskakujące – opowiada Bonitta. Włoch ma na myśli przyjmujące. Do Szczyrku jadą Anna Podolec, Małgorzata Glinka, Dorota Świeniewicz, Anna Barańska, Milena Rosner i Karolina Ciaszkiewicz. Bonitta: – Są cztery miejsca do Halle, a dziewczyn jest sześć. Naprawdę, sam miałbym teraz kłopot, by wybrać. I nawet Ciaszkiewicz ma duże szanse, bo bardzo dobrze zaczęła sezon, tak jak jej klub Aluprof Bielsko-Biała.Jako atakująca wraca Kamila Frątczak i poza debiutem środkowej Katarzyny Gajgał to wszystkie niespodzianki. – Chciałem powołać wszystkie najlepsze polskie siatkarki. Niestety, Sylwia Pycia i Joanna Mirek powiedziały mi, że nie są w tej chwili w stanie pomóc reprezentacji. Tłumaczą to kłopotami zdrowotnymi – dodaje selekcjoner.

Nowością w kadrze jest menedżer. Dotychczasowego, Marka Brandta, zastąpił Hubert Tomaszewski, który pracował już z reprezentacją siatkarek, kiedy trenerem był Andrzej Niemczyk. O odsunięciu Brandta zdecydował Bonitta. – Nie chcę teraz o tym rozmawiać – ucina trener kadry.

Siatkarki, które grają w Lidze Siatkówki Kobiet, mają już przerwę świąteczną. Występujące we Włoszech Milena Rosner i Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrają jeszcze po dwa spotkania, Polki z lig rosyjskiej i hiszpańskiej – po jednym. 3 stycznia wszystkie kadrowiczki spotkają się na dziesięciodniowym zgrupowaniu w Szczyrku, które zakończy mecz z gwiazdami ligi polskiej. Dochód z niego przeznaczony zostanie na leczenie Agaty Mróz. Turniej w Halle rozpocznie się 15 stycznia i potrwa pięć dni.

Kadra na Szczyrk

Rozgrywające: Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa.
Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Podolec,
Dorota Świeniewicz, Anna Barańska,
Milena Rosner, Karolina Ciaszkiewicz.
Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata,
Kamila Frątczak.
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek,
Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras.
Libero: Mariola Zenik, Agata Sawicka.

Do Halle pojedzie 12 zawodniczek. Wypadną dwie przyjmujące, środkowa i libero.

*Autorem tekstu jest: Przemysław Iwańczyk „Gazeta Wyborcza”

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved