Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Siatkarki Dominikany wkraczają do gry

Siatkarki Dominikany wkraczają do gry

Podczas drugiego dnia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, w Monterrey, zwycięstwa odniosły zespoły Kanady oraz Dominikany. O szansach olimpijskich zapomnieć mogą siatkarki Trynidadu i Tobago, co nie jest szczególnym zaskoczeniem.

Po zaciętym, trwającym niemal dwie godziny spotkaniu w grupie A Kanada pokonała 3:2 Portoryko. Zwycięstwo to daje Kanadyjkom niemal pewny udział w półfinale turnieju, bo trudno sądzić, by Portoryko pokonało w środę Kubę.

Po stronie kanadyjskiej najlepsza na boisku była Tasha Holness, która zdobyła 18 punktów, w tym 8 blokiem. W zespole Portoryko wyróżniała się Sarai Alvarez, zdobywczyni aż 27 punktów. – Graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, później Portorykanki wróciły do gry. Piąty set to była bitwa punkt za punkt. Jesteśmy szczęśliwi ze zwycięstwa i nie zamierzamy na tym poprzestać – powiedział po meczu zadowolony trener zwycięskiego zespołu, Naoki Miyashita.

W meczu grupy B Dominikana bez najmniejszych problemów rozprawiła się z reprezentacją Trynidadu i Tobago. W środę (w nocy polskiego czasu) Dominikana zmierzy się w meczu o pierwsze miejsce w grupie z zespołem Meksyku. Obie drużyny są już pewne awansu do półfinału, ale stawką będzie zapewne uniknięcie spotkania z faworytem turnieju, Kubą.

Chcieliśmy zminimalizować liczbę swoich błędów w dwóch pierwszych setach i ten cel osiągnęliśmy – powiedział Beato Miguel Cruz, szkoleniowiec Dominikany. – W trzecim secie pozwoliłem pograć kilku rezerwowym zawodniczkom, by przygotować je do przyszłych spotkań. Będziemy potrzebowali całej naszej kadry niedługo.

Najwięcej punktów dla Dominikany zdobyła Bethania de la Cruz (10 pkt.), a w zespole Trynidadu i Tobago najskuteczniejsza okazała się Krystle Esdelle zdobywając 8 punktów.