Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Awans Centrostalu

Puchar CEV: Awans Centrostalu

Drugie zwycięstwo nad Białorusinkami z zespołu Minchanka Mińsk odniosły siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Polskie siatkarki ponownie pokonały drużynę swoich rywalek 3:0 i wywalczyły awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Siatkarki GCB Centrostalu po raz drugi pokonały Minczankę Mińsk i awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV. Wygrana cieszy znacznie bardziej niż styl, jaki zaprezentowały bydgoszczanki

Niewielu kibiców zdecydowało się obejrzeć środowe spotkanie. W hali Łuczniczka pojawiło się ok. 250 najwierniejszych fanów naszych siatkarek. Ci, którzy postanowili zostać w domu, niewiele stracili. Podopieczne Jacka Grabowskiego odniosły co prawda pewne zwycięstwo, ale nie prezentują tego, czego można byłoby od nich oczekiwać. Szwankuje rozegranie, momentami były też kłopoty z przyjęciem.Przede wszystkim awansowaliśmy i to jest najważniejsze, bo taki był przecież cel. Należy się z tego cieszyć – mówił po meczu Jacek Grabowski.

Bydgoszczanki, choć zwyciężyły 3:0, to jednak mogły mniejszym wysiłkiem wygrać to spotkanie. Białorusinki tylko momentami pokazywały dobrą siatkówkę. Chociaż zespół z Mińska przez dwie pierwsze partie dzielnie walczył. Centrostal dopiero po koniec setów uzyskiwał przewagę, którą dowoził do końca. Nasze zawodniczki po udanych akcjach potrafiły odskoczyć rywalom na kilka punktów, a później po serii błędów roztrwonić przewagę. Dopiero przegrywając 0:2 drużyna z Minczanki straciła wiarę w sukces. Ostatnia odsłona to już dominacja zawodniczej znad Brdy, który dały przyjezdnym ugrać zaledwie 15 punktów.

W ćwierćfinale Pucharu CEV rywalem bydgoskiego zespołu będzie rosyjski Samorodok Chabarowsk, który po raz drugi bez straty seta pokonał Jinestrę Odessa. Pierwszy mecz rozegrany zostanie za miesiąc. Znacznie wcześniej, bo już w sobotę w kolejnym pojedynku Ligi Siatkówki Kobiet w Łuczniczce Centrostal zmierzy się z Farmutilem Piła. Ten zespół na pewno postawi znacznie wyżej poprzeczkę bydgoszczankom, aniżeli Minczanka.

Centrostal Pałac Bydgoszcz – Minchanka Mińsk 3:0

(25:20, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:

GCB Centrostal: Łunkiewicz, Ściurka, Kuczyńska, Malinowska, Kuligowska, Naczk, Leśniewicz (libero) oraz Weder.

Minczanka: Budai, Szyla, Halcowa, Hramyka, Klimowicz, Jermakowicz, Rachnan (libero) oraz Andrejczuk, Myśliczuk, Harelik, Bek.

Zobacz również:

Wyniki 1/8 finału Pucharu CEV

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved