Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Pięć zespołów zagra w turnieju kwalifikacyjnym w Argentynie

Pięć zespołów zagra w turnieju kwalifikacyjnym w Argentynie

Federacja Siatkówki Ameryki Płd. oraz Argentyński Związek Piłki Siatkowej, pracują bardzo ciężko przed turniejem kwalifikacyjnym, który odbędzie sie w argentyńskim mieście Formosa.

W dniach 3–7 stycznia pięć zespołów mężczyzn z Ameryki Południowej, będzie rywalizować w turnieju o awans do Igrzysk Olimpijskich. Walczyć będą drużyny: Argentyny, Wenezueli, Chile, Paragwaju i Urugwaju. Zespoły te zagrają systemem „każdy z każdym”, a najlepsza ekipa wywalczy paszporty olimpijskie.

Awans Brazylii, po zwycięstwie w Pucharze Świata w Japonii (razem z Rosją i Bułgarią), dał Argentynie możliwość organizacji olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego. Argentyński zespół na Puchar Świata nie pojechał z zamiarem zakwalifikowania się na Igrzyska, ale po to, aby wzmocnić i skonsolidować młodą ciągle kadrę narodową.Po długich rozmowach i ogromnej pracy gubernatora Gildo Insfrana i Luisa Lukacha – byłego reprezentanta kraju, południowoamerykańska federacja wraz z argentyńską federacją piłki siatkowej zdecydowały, że turniej, który zapewni wyjazd do Pekinu, będzie organizowany w Argentynie. Na podjęcie walki o miejsce na Igrzyskach, zdecydowało się pięć wyżej wymienionych federacji krajowych.

Patrząc wstecz, Argentyna zakwalifikowała się na olimpiadę w Atenach, w 2004 roku, pokonując w decydującym meczu Wenezuelę 3:0. Dzisiaj niemalże pewne jest, że Argentyna i Wenezuela będą znowu walczyć o pozycję lidera. Zespół z Argentyny uznawany jest za faworyta.

Terminarz gier:

3 stycznia
Chile - Paragwaj
Argentyna - Urugwaj

4 stycznia
Chile - Urugwaj
Wenezuela - Paragwaj

5 stycznia
Wenezuela - Chile
Argentyna - Paragwaj

6 stycznia
Wenezuela - Urugwaj
Argentyna - Chile

7 stycznia
Paragwaj - Urugwaj
Argentyna - Wenezuela

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved