Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mieleckie siatkarki nie zawodzą

Mieleckie siatkarki nie zawodzą

Nawet ci, którzy dotychczas krytykowali siatkarki mieleckiej Stali, bili im brawo. Mecz z AZS AWF Poznań, wygrany przez "stalówki" 3:0, pokazał, że w tym sezonie podopieczne Romana Murdzy mogą walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Mielczanki rozegrały w tym sezonie cztery mecze, dwa na wyjeździe z drużynami, które zdaniem fachowców odgrywać będą znaczącą rolę w rozgrywkach. Porażki po 0:3 z Aluprofem Bielsko-Białą i Muszynianką-Fakro Muszyna były wkalkulowane, ale meczów tych nie oddano za darmo.

Nie zawodząWe własnej hali drużyna Stali rozegrała także dwa mecze. Najpierw pokonała Centrostal Bydgoszcz 3:1, a w minioną środę 3:0 AZS AWF Poznań. Sześć zdobytych w tych meczach punktów „wywindowało” podopieczne Romana Murdzy na piąte miejsce w tabeli. Mieleckim kibicom udzieliła się euforia, ale trener ten hurra optymizm tonuje. – To dopiero początek sezonu, bardzo dobrze, że mamy już sześć punktów na koncie. Prawdziwe emocje jeszcze przed nami. Najważniejsze, że nasze dziewczęta uczą się swojej gry. Nie patrzą na przeciwniczki, tylko grają swoje. To daje im komfort psychiczny – mówi Murdza.

Łaska kibica

Murdza (który wczoraj obchodził 54 urodziny) i jego podopieczne nie miały dotąd łatwego życia w Mielcu. Grupa starszych sympatyków, lubująca się w krytykowaniu wszystkich i wszystkiego, podczas przedsezonowych sparingów i meczów Pucharu Polski głośno wyrażała swoją dezaprobatę do szkoleniowca Stali i jego podopiecznych.

W meczu Pucharu Polski z Dąbrową Górniczą ochrona musiała nawet wyprowadzić krewkiego 60-latka z hali. Ale nawet ci niedowiarkowie bili w sobotę brawo trenerowi i siatkarkom Stali. Łaska kibica na pstrym koniu jeździ, mówi stare porzekadło i jak ulał pasuje ono do mieleckich kibiców, przynajmniej ich części.

Apetyt rośnie

Przed sezonem wiele osób związanych z mielecką siatkówką utrzymanie się Stali w Lidze Siatkówki Kobiet wzięłoby w ciemno. Teraz jednak odzywają się głosy mówiące o walce o czołową „czwórkę”. Na szczęście ani trener, ani zawodniczki nie „pompują balonu”.

Wyprzedzić w tabeli Winiary Kalisz, Farmutil Piłę, Aluprof Bielsko-Biała czy Muszyniankę Muszyna graniczyłoby z cudem, ale już pozostałe drużyny są absolutnie w zasięgu mieleckiej drużyny. Końcówka roku będzie dla „stalówek” bardzo trudna. W czasie kiedy wszyscy przygotowują się do świąt i sylwestra, zespół Romana Murdzy przygotowuje się do arcyważnych wyjazdowych spotkań z Gedanią Gdańsk (22 grudnia) i MMKS Dąbrowa Górnicza (29 grudnia).

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved