Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Czwarte zwycięstwo Dynamo Moskwa

LM: Czwarte zwycięstwo Dynamo Moskwa

W pierwszych meczach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń, wygrywały RC Cannes, Eczacibasi Istambuł oraz Winiary Kalisz. W Lidze Mistrzów zwycięstwa odniosły Dynamo Moskwa i Bre Banca Lannutti Cuneo. Rosjanie wygrali już 4 spotkania.

Przy wsparciu 2’800 entuzjastycznie nastawionych kibiców, Nadia Centoni i Victoria Ravva poprowadziły RC Cannes do niezwykle istotnego zwycięstwa nad Naftą Piła. Mistrzynie Francji już na wstępie meczu objęły wysokie prowadzenie 22:12 i ostatecznie zwyciężyły w pierwszym secie do 13. Również w drugiej i trzeciej odsłonie gospodynie kontrolowały sytuację na boisku. Wtorkowy sukces pozwolił im awansować na drugą pozycję w grupie A.

RC Cannes – Farmutil Piła 3:0

(25:13, 25:18, 25:16)

W grupie B, Eczacibasi Zentiva Intambuł zanotowało już trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując w Sport Eko Hall w Belgradzie mistrzynie Serbii. W pierwszym secie młode zawodniczki Postaru 064 starały się postawić opór turczynkom, jednak uległy 19:25. Kolejne partie były już tylko formalnością, Eczacibasi zwyciężało odpowiednio do 9 oraz 11. Giuseppe Cuccarini, trener tureckiego zespołu przyznał: Rezultat mówi, że zwycięstwo przyszło nam bardzo łatwo, jednak jest to trochę mylące. Gospodynie na prawdę starały się tego wieczoru wybić nas z rytmu, szczególnie w pierwszym secie, i udawało im się to. Trzecia kolejna wygrana, to dla nas znakomity krok do przodu, mimo faktu, że oba zespoły dzieliła dziś wyraźna różnica w umiejętnościach i doświadczeniu.

Postar 064 Belgrad – Eczacibasi Istambuł 0:3

(19:25, 9:25, 11:25)

W grupie D, Winiary Bakalland Kalisz są coraz bliżej awansu do fazy play-off. Mistrzynie Polski pokonały we własnej hali Azerrail Baku 3:1, a do ich sukcesu przyczyniła się w dużej mierze skuteczna w ataku Anna Barańska. Aleksandr Chervyakjov, trener azerek powiedział po spotkaniu: Wiedzieliśmy, że w Polsce czeka nas ciężki mecz, musieliśmy się do niego dobrze przygotować. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, szczególnie w bloku. Również nasze przyjęcie pozostawiało wiele do życzenia, a w konsekwencji i atak.

Winiary Bakalland Kalisz – Azerrail Baku 3:1

(25:19, 25:27, 25:14, 25:15)

W rozgrywkach mężczyzn, Bre Banca Lannutti Cuneo pokonało 3:0 AS Cannes. Od początku spotkania zarysowała się przewaga ekipy włoskiej, która sprawiała wrażenie żądnej zwycięstwa i grała z większą determinacją. Dzięki temu rezultatowi Cuneo zrównało się w grupie A punktami ze swoimi wtorkowymi rywalami. Po meczu Laurent Tillie przyznał: To było ciężkie spotkanie, a Bre Banca Lannutti zaprezentowała się jako zupełnie inna drużyna niż ta, którą przed tygodniem widzieliśmy w Cannes.

Bre Banca Lannutti Cuneo – AS Cannes 3:0

(25:15 25:21 25:22)

W Moskwie, przed oczami 2,5 tysiąca widzów Dynamo kontynuowało swoją serię zwycięstw. Tym razem mistrzom Rosji musiało oprzeć się Noliko Maaseik. Podobnie jak tydzień temu, moskwianie nie spotkali się z żadnym większym oporem ze strony rywali. Pierwsze dwa sety zakończyły się ich zwycięstwem 25:23. W trzecim, dzięki Cernicowi oraz Połtawskiemu Dynamo udowodniło ostatecznie swoją wyższość, pozwalając siatkarzom Noliko na zdobycie zaledwie 17 „oczek”.

Dinamo Moskwa – Noliko Maaseik 3:0

(25:23, 25:23, 25:17)

źródło: cev.lu, inf. własna, Strefa Siatkówki