Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Krzysztof Świta: ŁKS najbiedniejszym zespołem w II lidze

Krzysztof Świta: ŁKS najbiedniejszym zespołem w II lidze

Siatkarki ŁKS UKS SMS należą do najmłodszych drużyn II ligi. Większość z nich to wciąż juniorki. Trzon ekipy stanowią uczennice SMS. Katarzyna Możdżeń, najmłodsza, ma 18 lat, a najstarsza, 20-letnia Aleksandra Milczarek, jest studentką.

Po rundzie jesiennej ŁKS UKS SMS zajmuje 7 miejsce w tabeli.

W sumie z postawy moich podopiecznych mogę być zadowolony, chociaż mieliśmy szanse, aby zdobyć trochę więcej punktów – twierdzi trener Krzysztof Świta. – Nie zawsze naszym dziewczętom udaje się grać na miarę swych możliwości, ponieważ występują równocześnie w II lidze i mistrzostwach województwa łódzkiego juniorek, w których zajmują pierwsze miejsce. To duże obciążenie fizyczne i psychiczne.Jakie cele przyświecają pańskiej drużynie na ten sezon?

Jeżeli chodzi o II ligę, to chcielibyśmy po rundzie zasadniczej zająć 6 miejsce w tabeli. A to z tego względu, że nie bralibyśmy wówczas udziału w rozgrywkach play-off, w których walczą cztery pierwsze i cztery ostatnie drużyny w tabeli. W takim układzie moglibyśmy skoncentrować się na rozgrywkach juniorek, gdzie mamy ambicję, aby podjąć skuteczną rywalizację o miano jednej z czołowych drużyn kraju.

Siatkówka żeńska w UKS SMS istnieje dopiero od dwóch lat. Jakie są jej perspektywy rozwojowe?

Dalszy pomyślny rozwój żeńskiej siatkówki w UKS SMS zależy, tak jak wszędzie, od możliwości finansowych klubu. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że jesteśmy najbiedniejszą drużyną w II lidze. Szukamy sponsorów, ale, na razie, bezskutecznie.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved