Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damiao sprawdza się jako dubler Wlazłego

Damiao sprawdza się jako dubler Wlazłego

Mariusz Wlazły leczy uraz, którego nabawił się podczas meczu reprezentacji Polski na Węgrzech. Kuruje kontuzjowaną kostkę i niebawem wróci do gry. Ale czy... znajdzie się dla niego miejsce w szóstce Skry? Zastępujący go Brazylijczyk, Alex Damiao spisuje się bardzo dobrze.

Alex tylko się śmieje: – Spokojnie, Mariusz pozostanie numerem jeden – zapewnia Brazylijczyk, którego sprowadzono do drużyny mistrzów Polski właśnie na wypadek zdrowotnych kłopotów podstawowego atakującego kadry. – Mam jednak nadzieję, że nawet po jego powrocie będę miał więcej okazji do gry, bo obaj możemy przydać się zespołowi.

Pokazują to ostatnie mecze, w których Alex jest podstawowym bombardierem Skry. Inna sprawa, że sam zawodnik nie jest do końca zadowolony. – Wskoczyłem do składu w sposób, którego najbardziej nie chciałem – przyznaje. – Dobrze chociaż, że w tej sytuacji okazałem się potrzebny drużynie.Chcąc nie chcąc, będzie porównywany do najlepszego polskiego atakującego. I sam chciałby być taki jak Mariusz… – Najbardziej chciałbym skakać tak jak on, wtedy byłbym nie do zatrzymania – jest pewien.

Skra kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa, ma na koncie tylko jedną porażkę w 10 meczach i niektórzy już jej wręczają złote medale MP. – Tytułu jeszcze nie zdobyliśmy, więc lepiej niczego nie przesądzać – uspokaja Alex i przyznaje, że w Polsce jest taka atmosfera dla siatkówki, że przyjemnie gra mu się także… na wyjazdach. – Jest tak miło, bo macie wyjątkową publiczność – ocenia Brazylijczyk.

Do życia w Polsce przyzwyczaja się, ale raczej powoli. Jak każdemu przybyszowi z ciepłych krajów cierpnie mu skóra na samą myśl o zimie. – Ciągle się nie przyzwyczaiłem do temperatury, a nadchodzących mrozów i zimy to się nawet przestraszyłem – przyznaje gracz Skry. Ale na pomoc ruszył mu zaprawiony na mrozach bełchatowski obcokrajowiec – fiński środkowy Janne Heikkinen. – Znalazł supersposób na zimę – opowiada Alex. – Za jego radą chodzę do solarium. Po takim seansie łatwiej znieść mrozy i to dobrze robi na skórę, mimo braku słońca wciąż jestem opalony.

W niedzielę Skra gra w Kędzierzynie ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. – Po tym meczu na tydzień lecę do kraju – mówi Damiao. – Święta i Nowy Rok spędzę z rodziną i przyjaciółmi. Kupiłem nawet w Polsce sporo prezentów, głównie albumy ze zdjęciami i trochę pamiątek związanych z kościołem. Mam w rodzinie praktykujących katolików, będą na pewno zadowoleni – kończy Alex.

    Alex Damiao          Mariusz Wlazły
     1981   data urodzenia    1983
      98     waga (kg)      80
     208     wzrost (cm)     194
     348   zasięg w ataku (cm)   362
     335   zasięg w bloku (cm)   330

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved