Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu w Kędzierzynie

Wypowiedzi po meczu w Kędzierzynie

Zespół z Kędzierzyna pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Po spotkaniu zawodnicy podkreślali, że zdobycie trzech punktów zawdzięczają swojej determinacji oraz koncentracji.

Łukasz Żygadło (ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle)

Ze swojej strony muszę powiedzieć, że w zasadzie dopiero od trzeciego seta zacząłem grać swoją grę. Na początku meczu miałem problem z koncentracją i nie szło mi tak, jak chciałem. Na szczęście reszta drużyny bardzo chciała odnieść zwycięstwo. Udało nam się zachować chłodną głowę i koncentrację, aż do końca spotkania. Im dłużej toczyła się gra, tym bardziej my kontrolowaliśmy to, co się dzieje na boisku. Dzięki temu oraz dzięki ogromnej woli walki wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem, jakim z pewnością jest zespół Resovii. Za tydzień czeka nas mecz z mistrzem Polski. Jeżeli zagramy dobre spotkanie, to jesteśmy w stanie wygrać ze Skrą. Tak naprawdę przecież każdy może z nimi wygrać – to jest sport. Wiadomo, że jest to drużyna bardzo dobrze poukładana. My pracujemy nad tym, żeby naszą grę poukładać i myślę, że gra z Bełchatowem będzie dobrym sprawdzianem.

Paweł Papke (Asseco Resovia Rzeszów)

Cóż, nie udało nam się dzisiaj wygrać, kędzierzynianie zrewanżowali się nam za porażkę w pierwszej kolejce. Zagraliśmy dziś słaby mecz, w zasadzie w żadnym elemencie nie mogliśmy dorównać gospodarzom. Jedynie w pierwszym secie było to możliwe, ale to raczej po ich błędach niż po naszej dobrej grze. Dość mocno zagrywką powystrzelał nas Jakub Novotny, zresztą cały zespół prezentował się dobrze. Szkoda, że mimo iż Kędzierzyn nie grał jakiejś finezyjnej siatkówki, nie byliśmy w stanie tego wykorzystać. Nie potrafiliśmy zatrzymać na skrzydłach ani Novotnego, ani Kurka. A nawet gdy udało się coś podbić w obronie, to mieliśmy bardzo słaby kontratak. Także zasłużone zwycięstwo odnieśli dziś kędzierzynianie.

Marcin Nowak (ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle)

Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa. Ja osobiście cieszę się zwłaszcza z tego, że po tym przegranym pierwszym secie, gdzie graliśmy słabo i popełnialiśmy dużo błędów, nie załamaliśmy się, konsekwentnie realizowaliśmy taktykę i ona zaskoczyła. Później zaskoczył blok, który był chyba decydującym dziś elementem. Widać, że ten zespół dojrzewa, że coraz lepiej gra, o czym możemy się przekonać obserwując takie spotkania jak dzisiejsze.

Andrzej Kowal (trener Asseco Resovii Rzeszów)

Przyjechaliśmy tu z małymi obawami, głównie dlatego, że nie trenowaliśmy zbyt dużo w tym tygodniu, z uwagi na wyjazd do Mariboru. Ale nie ma co narzekać. Na pewno brakło nam troszeczkę sił, poza tym pierwszym setem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zespół Kędzierzyna zaprezentował się bardzo dobrze, szczególnie w zagrywce i w ataku. Nam niestety zabrakło skuteczności w ataku, co przy kilkunastu blokach gospodarzy przełożyło się na wynik końcowy. Kluczowym elementem były też nasze nieskuteczne kontrataki, gdy po trudnej obronie, nie potrafiliśmy wyprowadzić punktowej akcji. Teraz najważniejszy jest dla nas sobotni mecz z Jastrzębiem. Gratuluję gospodarzom zwycięstwa, a my zabieramy się do pracy i trenujemy dalej.

Andrzej Kubacki (trener ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle)

Jesteśmy bardzo szczęśliwi ze zwycięstwa, bo dla nas był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. W przypadku przegranej pogrzebalibyśmy swoje szanse na miejsce w pierwszej „czwórce” po rundzie zasadniczej. Chciałem bardzo pogratulować swoim chłopakom, że po tym pierwszym secie, gdzie faktycznie popełniliśmy kilka błędów i ta gra nam się nie kleiła, zespół się sprężył i pokazał dobrą siatkówkę. Ja to powtarzam cały czas – ta drużyna dojrzewa i powoli zaczyna stanowić monolit. W poprzednim sezonie często było tak, że po przegranych setach spuszczaliśmy głowy. Teraz to wygląda inaczej i mam nadzieję, że w następnych spotkaniach pokażemy również dobrą siatkówkę.