Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Porażka i zwycięstwo białostockich siatkarek w Grodnie

Porażka i zwycięstwo białostockich siatkarek w Grodnie

W sobotę odbyła się czwarta kolejka spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. Białostockie siatkarki z uwagi na to, że po raz kolejny ich spotkanie w lidze zostało przełożone, rozegrały dwa sparingi w Grodnie. Jeden mecz z miejscowym Niemnem przegrały 2:3, a drugi wygrały 3:1.

W sobotę odbyła się czwarta kolejka spotkań ekstraklasy, jednak zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok rozegrały do tej pory tylko dwa mecze. Ich pojedynki, wcześniej z Aluprofem Bielsko-Biała, a teraz z Muszynianką Muszyna, zostały przełożone z powodu występów rywalek w europejskich pucharach.

Te przekładanie spotkań nie jest zbyt korzystne, gdyż potem będzie komasacja pojedynków w krótkim czasie. Trzeba będzie grać sobota – środa i to może nie być zbyt korzystne – ocenia Wojciech Piotrowski, menedżer zespołu. – Ale cóż, nie mamy na to wpływu i musimy się z tym pogodzić.Korzystając z przerwy, podopieczne Czesława Tobolskiego zmierzyły się na Białorusi z trzecim zespołem tamtejszej ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu białostoczanki przegrały po pięciosetowej walce, w drugim wygrały już 3:1.

Zagraliśmy trochę w eksperymentalnym zestawieniu, gdyż nie pojechały z nami Dominika Koczorowska oraz Magda Saad – wyjaśnia Piotrowski. – Pierwsza z siatkarek ma drobne problemy z kolanem i została w Białymstoku na rehabilitacji, a Magda zmaga się z przeziębieniem. Obie jednak powinny być gotowe do gry na najbliższe spotkanie w lidze w sobotę w Poznaniu.

Na dobry występ w tym meczu liczy przede wszystkim Koczorowska. Białostocka środkowa znalazła się bowiem w 22-osobowej kadrze reprezentacji Polski na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Z tego grona szkoleniowiec Marco Bonitta wybierze 16 zawodniczek, które 3 stycznia rozpoczną zgrupowanie w Szczyrku na turnieju kwalifikacyjnym w Niemczech. Koczorowska już wcześniej była w szerokiej kadrze Polski, ale wtedy nie załapała się do podstawowej dwunastki, która wzięła udział w zawodach w Japonii.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved