Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wygrana Jastrzębskiego Węgla

PLS: Wygrana Jastrzębskiego Węgla

Nie udało się siatkarzom Delecty sprawić niespodzianki i urwać chociaż jeden punkt drużynie z Jastrzębia. Wicemistrzowie Polski wygrali prawie bez większych problemów.

Jastrzębianie pokonali Delectę zagrywką i blokiem. Od pierwszych piłek to właśnie te elementy zdecydowanie ciągnęły grę gospodarzy. Po asie serwisowym Yudina, Jastrzębie schodziło na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:3. W rytm gry nie potrafił wejść as Delecty, Krzysztof Janczak, co odbijało się na postawie całego zespołu. Warto dodać, że skutecznie uniemożliwiali mu to również miejscowi kibice. Gdy w polu zagrywki pojawił się Nikolaj Iwanow na tablicy wyników pojawił się rezultat 13:6. Nie pomogła seria zagrywek Janczaka tuż przed drugą przerwą techniczną. W końcówce po asie serwisowym dołożyli jeszcze Murek i Jurkiewicz, a ostatni punkt skutecznym atakiem zdobył Yudin.

Po takim otwarciu Delecta zebrała jednak siły do walki, choć pierwsze piłki drugiej odsłony tego nie zapowiadały. Blok Ewgenia Iwanowa na Michale Cervenie dał jastrzębianom dwupunktowe prowadzenie 7:5. Tuż przed drugą przerwą techniczną Yudin z Jurkiewiczem zatrzymali Janczaka ustalając wynik na 15:11 i wydawało się kibice zobaczą powtórkę z pierwszej partii. Wtedy jednak do głosu doszli goście, seria zagrywek Martina Sopko wyrównała stan seta na 20:20 i obydwa zespoły do końca toczyły wyrównaną walkę. Lepsi okazali się gospodarze, którzy po kontrze Murka cieszyli się ze zwycięstwa 30:28. W Polskiej Lidze Siatkówki zadebiutował Brazylijczyk, Rafa.

Ostatni set rozpoczął się udanie dla jastrzębian, którzy po bloku na Janczaku wyszli na prowadzenie 3:0. Gdy w polu zagrywki pojawił się Igor Yudin przewaga wzrosła do pięciu punktów 9:4. Australijczyk chwilę później popisał się jeszcze pojedynczym, efektownym blokiem na Janczaku i jastrzębianie schodzili na drugą przerwę prowadząc 16:9. Gdy po jednej z akcji Dawid Murek rozegrał piłkę w pole, w którym stał Nikolaj Iwanow ten atakiem zdobył kolejny punkt dla zespołu. Rozgrywający Jastrzębia poprosił żartobliwie kolegę o nieco wyższą piłkę następnym razem. Delecta zerwała się do walki jeszcze tylko raz, kilka skutecznych akcji zaprezentował Kacprzak, ale było to zbyt mało aby myśleć o zwycięstwie. Wprowadzony na kilka ostatnich piłek, Patryk Czarnowski udanym atakiem zakończył seta 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Jastrzębianie bawili się dzisiaj siatkówką, grając na luzie, ale skutecznie. MVP meczu wybrany został Igor Yudin, który z meczu na mecz coraz bardziej imponuje swoją postawą na boisku.

Jastrzębski Węgiel – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:16, 30:28, 25:18)

Składy:

Jastrzębski: Murek, Jurkiewicz, Yudin, Iwanow E., Iwanow N., Prygiel, Rusek (libero) oraz Łomacz, Rafa, Czarnowski

Delecta: Janczak, Spoko, Hofmann, Cervien, Grant, Kacprzak, Dębiec (libero) oraz Stępień, Oczko, Matusiak, Kaczmarek