Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Olsztyński Mlekpol pokonał akademików z Warszawy

PLS: Olsztyński Mlekpol pokonał akademików z Warszawy

Bez większych problemów siatkarze z Olsztyna pokonali w Warszawie miejscowych akademików. Olsztyński zespół dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli PLS.

Spotkanie w hali „Arena Ursynów” z powodzeniem rozpoczęli gospodarze, szybko uzyskując dwupunktową przewagę 5:3; 6:4. Jednak dwa udane bloki olsztynian szybko doprowadziły do remisu 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili 8:7, by zaraz po wznowieniu gry powiększyć przewagę na 11:9; 13:9. Przy stanie 14:9 o czas dla swojego zespołu poprosił trener Edward Skorek. Niestety nawet pauza w grze nie powstrzymała olsztynian, którzy nadal punktowali rywali, zwiększając prowadzenie, 16:10; 17:12. Kolejne minuty spotkania przebiegały tylko i wyłącznie pod dyktando siatkarzy z Warmii i Mazur, którzy nadal utrzymywali znaczącą przewagę 18:14, 19:15. Po zdobyciu przez podopiecznych trenera Ireneusza Mazura dwudziestego „oczka”, na parkiecie pojawił się nowy przyjmujący w drużynie gości, Paweł Siezieniewski, który pozostał na boisku do końca tej partii, wygranej przez Mlekpol AZS 25:19.

Drugą partię oba zespoły zaczęły od wyrównanej walki 2:2; 5:5. Niemiej jednak, pomni porażki w poprzedniej odsłonie meczu zawodnicy Politechniki Warszawskiej, z ogromną determinacją walki schodzili na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 8:6. W drużynie gospodarzy bardzo dobre zawody rozgrywał Anton Kulikovskiy, który brylował zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki. Dwupunktowe prowadzenie Politechnika Warszawska zdołała utrzymać do stanu 11:9. Wówczas to w polu zagrywki pojawił się Sinan Tanik, który mocnymi i trudnymi serwisami wyprowadził AZS Olsztyn na prowadzenie 14:12. Jednak przewaga ta szybko stopniała za sprawą Antona Kulikovskiego, który asem serwisowym ustalił wynik na 16:15. Kolejny as serwisowy Kulikovskiego (17:15) wymusił zmianę przyjmującego w zespole z Olsztyna. Na parkiecie, podobnie jak w poprzedniej partii, pojawił się Paweł Siezieniewski. Młody przyjmujący bez problemów poradził sobie z odbiorem zagrywki. Od tego momentu siatkarze z północnej Polski rozpoczęli „marsz po zwycięstwo”. Końcówka seta to popis gry podopiecznych Ireneusza Mazura. Drugą odsłonę spotkania zakończył atakiem ze skrzydła Paweł Siezieniewski, ustalając wynik na 25:21.

Trzeci akt rywalizacji warszawian z Mlekpolem AZS Olsztyn rozpoczął się od prowadzenia zawodników trenera Mazura 2:0; 5:3; 6:3. W szeregi gospodarzy wkradła się dekoncentracja, która powodowała, że popełniali oni proste, niewymuszone błędy. Na domiar tego zespół stracił dobrze dziś grającego, Antona Kulikovskiego, który przy stanie 7:4 skręcił kostkę. Na pierwszej przerwie technicznej zawodnicy z Olsztyna prowadzili już 8:4. Tuż po wznowieniu gry na parkiecie dominował nadal Mlekpol. Goście bez problemów i przeszkód zdobywali kolejne punkty prowadząc 10:6; 13:9; 15:10. Pojedynczy blok Pawła Zagumnego podwyższył wynik na 16:10. W końcówce seta sytuacja ani na chwilę nie uległa zmianie, a prowadzenie akademików z Warmii i Mazur było na tyle pewne, że przy stanie 22:14 na parkiecie pojawił się najnowszy nabytek AZS Olsztyn, rozgrywający Frank Dehne. Set zakończył się wynikiem 25:17 dla Mlekpolu AZS Olsztyn.

Najlepszym zawodnikiem spotkania w Warszawie uznano Pawła Zagumnego.

AZS Politechnika Warszawska – Mlekpol AZS Olsztyn 0:3

(19:25, 21:25, 17:25)

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska: Tomasz Kowalczyk, Paweł Chudik, Jakub Radomski, Radosław Rybak, Jakub Markiewicz, Anton Kulikovskiy, Damian Wojtaszek (libero) oraz Rafał Buszek, Marcin Malicki, Michał Chaberek

Mlekpol AZS Olsztyn: Sinan Tanik, Wojciech Grzyb, Paweł Zagumny, Bjorn Andrae, Grzegorz Szymański, Marcin Możdżonek, Richard Lambourne (libero) oraz Paweł Siezieniewski, Frank Dehne