Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Iskra, a potem święta

Iskra, a potem święta

Wkręt-Met wygrał w piątek ważne spotkanie w Radomiu, i właśnie dzięki niemu utrzymał pozycję wicelidera. O kolejne ligowe punkty powalczy dopiero w drugiej połowie stycznia. A już w środę mecz z Isrą Odincowo, z Gibą w składzie.

AZS w ramach przełożonej XV kolejki miał w niedzielę, 23 grudnia, zmierzyć się z Mlekpolem Olsztyn. Do spotkania jednak nie dojdzie. Na prośbę wicemistrzów Polski zostało przełożone na początek lutego.

Olsztynianie grają w środę pucharowy mecz na Cyprze i mają problemy z lotniczymi połączeniami – tłumaczy prezes AZS-u SSA Konrad Pakosz. – Poprosili w związku z tym o przełożenie meczu i wyraziliśmy zgodę.Mlekpol, który jest aktualnie na trzecim miejscu w tabeli, przyjechałby walczyć o pozycję wicelidera. Pojedynek byłby hitem przedświątecznej kolejki. Ale częstochowscy kibice i tak nie będą narzekać na brak emocji. W środę w hali Polonia wystąpi Iskra Odincowo – z Brazylijczykiem Gibą, Aleksiejem Werbowem, Aleksiejem Kuleszowem i Pawłem Abramowem w składzie. Rosjanie łatwo wygrali pierwsze spotkanie 3:0, ale sprawa awansu nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Aby znaleźć się w ćwierćfinale pucharu CEV, Iskra musi zwyciężyć także w hali Polonia. Jeżeli nie w rewanżu, to przynajmniej w dodatkowym tzw. złotym secie. Zainteresowanie spotkaniem jest ogromne i kto nie kupił biletu w przedsprzedaży, będzie musiał usiąść przed telewizorem.

Przedsprzedaż trwała półtora dnia, a w dniu meczu być może będą w kasach jakieś bilety na miejsca stojące. Jeżeli jednak będą, to dosłownie kilkanaście sztuk – informuje prezes Pakosz.

*Autor: Tadeusz Iwanicki, Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved