Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Taniec zwycięstwa akademiczek

II liga: Taniec zwycięstwa akademiczek

Siatkarki Politechniki Radomskiej w pełni zrehabilitowały się za porażkę poniesioną przed kilkoma dniami w Łodzi. Podopieczne Stanisława Pieśniaka w kolejnym spotkaniu II ligi pewnie pokonały ZEO Nike Ostrołęka.

Dzięki temu zwycięstwu akademiczki zapewniały sobie 4. miejsce po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego.

Dla obu zespołów był to bardzo ważny mecz. Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że zwycięzca zapewni sobie czwarte miejsce po pierwszej części rundy zasadniczej. – Graliśmy dla trenera. Chcieliśmy udowodnić, że ostatnie spotkanie w Łodzi, zakończone bolesną porażką nie poczyniło w nas strat moralnych. Daliśmy radę, z czego bardzo się cieszymy – nie kryła po meczu radości Anna Frużyńska.Rzeczywiście akademiczki zademonstrowały niesamowitą motywację. Pokazały też, że są mocne psychicznie. Widać to było zwłaszcza w końcówce drugiej odsłony. Prowadząc 23:18 roztrwoniły cały dorobek. Rywalki miały nawet piłkę setową. Mimo wszystko, wymiana zakończyła się zwycięstwem radomianek. Mocno przeżywający wydarzenia na parkiecie Stanisław Pieśniak, po meczu wspólnie z podopiecznymi odtańczył taniec zwycięstwa.

Licznie zgromadzonej publiczności spotkanie mogło się podobać. Niezły poziom podkreślała Beata Dobosz. – Dziewczęta zagrały dobre, stojące na niezłym poziomie zawody. Mecz naprawdę mógł się podobać – zapewniała była kapitan akademiczek, która w sobotni wieczór debiutowała w roli arbitra stolikowego.

AZS Politechnika Radomska – ZEO NIKE Ostrołęka 3:0

(25:23, 25:24, 25:14)

Skład:

AZS: Nadziałek, Jaroszek, Frużyńska, Pawłowska, Kucharska, Januszewska, Sokołowska (libero) oraz Smykiel, Markowska, Majkusiak.

Nike: Barszcz, Gosko, Kochan, Walasek, Gościcka, Drwięga, Sobolewska (libreo) oraz Olk.

Zobacz też:

Tabela i wyniki 3. grupy II ligi kobiet

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved