Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Siatkarskie derby dla hajnowian

II liga: Siatkarskie derby dla hajnowian

Siatkarze z Hajnówki nie pozostawili w sobotę większych złudzeń, kto z II-ligowych ekip z podlaskiego jest lepszy. W pojedynku derbowym pokonali 3:1 na terenie rywala siatkarzy z Augustowa.

Spotkanie w sali w Raczkach, gdzie swych rywali podejmuje Ślepsk, zapowiadało się niezwykle emocjonująco. Oba zespoły mają bowiem w planach awans. Z tą różnicą, że w Hajnówce mówi się o tym otwarcie, a w Augustowie spokojnie powtarza się, iż po rundzie zasadniczej ma być miejsce w najlepszej czwórce, a co się zdarzy w play-off, to czas pokaże. Jednak to nie tylko podobne cele zapowiadały emocje, a przede wszystkim składy, w jakich występują obie drużyny. Do udowodnienia mieli coś szczególnie obecni siatkarze Ślepska: Łukasz Babińczuk i Sławomir Gołębski, którym to po spadku z I ligi podziękowano za współpracę w Pronarze, oraz obecny trener augustowian Adam Aleksandrowicz, ostatnio również związany z ekipą z Hajnówki. Okazję do radości mieli jednak obecni zawodnicy Pronaru.

Przed spotkaniem powtarzałem moim podopiecznym, że guzik mnie obchodzi, co kto chce komuś udowodnić, że oni mają się skupić tylko na własnej grze – mówi Paweł Blomberg, trener hajnowian. – Okazało się to dobrym posunięciem, chociaż zwycięstwo wcale nie przyszło nam tak łatwo.Pierwszy set zapowiadał spokojną wygraną gospodarzy, którzy prowadzili już 9:4. Jednak potem do głosu doszli gracze Pronaru. Postawili na taktyczną zagrywkę, a nie na mocne przebijanie piłki na drugą stronę i to przyniosło efekt. Miejscowi mieli spore problemy z przyjęciem, a co za tym idzie – z dokładnym wyprowadzeniem ataku i gdy tylko któryś z zawodników chciał zaatakować, czekał już na niego szczelny blok gości.

W jednym ustawieniu straciliśmy całą przewagę, zawodnicy spuścili głowy i było po secie – opowiada Aleksandrowicz. – Drugi set wyglądał prawie identycznie, jak pierwszy. Znowu na początku osiągamy przewagę i ją tracimy. Być może w naszej grze zabrakło trochę konsekwencji. Na pewno pora wziąć się jednak za solidne treningi, ostatnio frekwencja na zajęciach była mizerna i takie są teraz efekty. Jeżeli niektórzy z zawodników niepoważnie podchodzą do treningów, to potem to się odbija na boisku.

Hajnowianie prowadząc 2:0 chcieli w trzeciej partii przypieczętować już zwycięstwo. Co prawda ponownie musieli odrabiać straty, ale gdy doprowadzili do stanu 19:19, byli przekonani, że wygrana w całym spotkaniu należy już do nich.

Wtedy jednak jeden z rywali [Michał Netter – red.] wszedł na zagrywkę i nas rozbił – mówi Blomberg. – Jedną zagrywkę odebraliśmy w sufit, drugiej w ogóle i zamiast 3:0 zrobiło się 2:1. Na szczęście w kolejnej partii szybko wyszliśmy na prowadzenie 6:3 i nie oddaliśmy go do końca. Chociaż muszę przyznać, że wygrana ze Ślepskiem wcale nie przyszła nam łatwo. Były długie wymiany i sporo emocji, mecz mógł naprawdę się podobać.

Ślepsk Augustów – Pronar Parkiet Hajnówka 1:3

(19:25, 22:25, 25:22, 19:25)

Skład:

Ślepsk: Malczewski, Rudzewicz, Babińczuk, Gołębski, Korpak, Szlejter, Kowalko (libero) oraz Augustynowicz, Netter, Roszkowski.

Pronar: Woroniecki, Żyliński, Staniewski, Guindo, Saczko, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Wójcik, Zrajkowski.

Zobacz również:

Wyniki 9. kolejki oraz tabela 3. grupy II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved