Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Punkty popłynęły z Wartą

II liga: Punkty popłynęły z Wartą

Ostatni pojedynek siatkarzy Delic-Polu Norwida przed świętami zakończył się porażką z Wartą Działoszyn w trzech setach. Częstochowianie mieli walczyć o poprawę miejsca w tabeli.

Trener gości Zdzisław Olejnik, który jest dobrze znany w Częstochowie, potrafił jednak odpowiednio zmobilizować swoich zawodników. Kilku z nich nie trzeba było zachęcać do gry, bo to absolwenci Norwida i sami chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.

Końcówka pierwszego seta była wyrównana, a goście wygrali ją dopiero po grze na przewagi. Siatkarze Warty dobrze zagrywali i posłali kilka asów. Wyrównana gra toczyła się również w trzeciej partii. Niestety, lepsi okazali się goście. – Szkoda nam pierwszego seta – mówi trener Jan Sikorski. – Prowadziliśmy 21:16 i nagle chłopcy stanęli. Mamy młodych rozgrywających i jeszcze nie potrafią udźwignąć ciężaru gry.

Delic-Pol Norwid – Warta Działoszyn 0:3

(25:27, 16:25, 23:25)

Skład:

Delic-Pol Norwid: Kwasowski, Gościniak, Kucharski, Ferek, Dziurkowski, Gadus, Auguścik (libero) – Kosmęda, Szcześniewski, Swodczyk, Blachura.