Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Porażki białostockich drużyn

II liga: Porażki białostockich drużyn

Emocji nie brakowało w starciu białostockich siatkarek z ŁKS Łódź. Białostoczanki co prawda nadal nie potrafią odnieść zwycięstwa, zaliczyły dziewiątą porażkę, ale tym razem zdobyły punkt za przegraną 2:3.

W tym spotkaniu była szansa na większą zdobycz punktową, ale jak nigdy nie narzekam na sędziów, to teraz po prostu nie mam wyjścia. Popełniali sporo błędów, każda piłka wystawiana nie przez rozgrywającą to ich zdaniem było podwójne odbicie – denerwuje się Jolanta Lusińska, trener BTPS. – Pozytywnie w tym spotkaniu spisała się nasza nowa rozgrywająca Magda Dąbrowska, która w jednym z setów zdobyła aż osiem punktów z zagrywki.

ŁKS Łódź – AZS BTPS Białystok 3:2

(26:28, 25:22, 18:25, 25:17, 15:13)

Skład:

BTPS: Dąbrowska, Piwko, Sasimowicz, Mróz, Kulik, Sekutowska, Bartoszuk (libero) oraz Korol, Szulborska.

Natomiast przede wszystkim umiejętności zabrakło zawodniczkom Jedynki Łomża w konfrontacji z liderem rozgrywek z Legionowa. Podopieczne Mirosława Skawskiego przegrały w trzech krótki setach.

Mimo to jestem zadowolony z postawy drużyny – mówi szkoleniowiec Jedynki. – Dziewczyny zagrały na maksimum swoich możliwości, ponadto wystąpiliśmy w osłabionym składzie [Małgorzata Lencka nie zagrała, gdyż jest kontuzjowana, a Klaudia Sobolewska miała zajęcia na uczelni – red.] i na nawiązanie wyrównanej walki nie było szans.

Teraz wszystkie zespoły mają trzytygodniową przerwę. Rundę rewanżową rozpoczną 5 stycznia.

Jedynka Łomża – Legionovia Legionowo 0:3

(19:25, 19:25, 16:25)

Skład:

Jedynka: Panas, Surawska, Chomotniuk, Skowrońska, Karpińska, Lubińska, Sęk (libero) oraz Dąbrowska, Wójcicka.