Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Derby dla Jokera

II liga: Derby dla Jokera

Pewne i przekonywujące zwycięstwo odnieśli drugoligowi siatkarze Jokera Piła. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika pokonali w derbach Wielkopolski beniaminka z Trzcianki w trzech setach.

Pierwszy punkt w derbowym meczu dla miejscowych zdobył ładnym atakiem z krótkiej Jakub Malinowski. Kolejne cztery punkty zdobyli goście i objęli prowadzenie 1:4 (as serwisowy Łukasza Alancewicza w polu zagrywki, dwa punkty Łukasza Kaczorowskiego i udane minięcie bloku Dariusza Krajewskiego). Beniaminek z Trzcianki utrzymywał kontakt do stanu 7:9, 8:10, 10:12. Szczególnie aktywni byli w MKS MDK Michał Pankau i Piotra Winkler. Punkt dołożył jeszcze Jakub Malinowski na zagrywce i udało się zawodnikom z Trzcianki doprowadzić do wyrównania 13:13. Później jednak do głosu doszli pilanie, którzy sukcesywnie powiększali przewagę. Udane ataki Oskara Dziewita i Łukasza Kaczorowskiego, dotknięcie siatki rozgrywającego z Trzcianki Krzysztofa Galanta i wyraźne prowadzenie gości 14:20. Goście kontrolowali przebieg gry w pierwszej partii (16:21, 18:23, 19:23). Atak autowy Tobiasza Naplochy zakończył pierwszy set, wygrany pewnie i przekonywująco przez pilan 20:25.

Druga partia to od początku niespodziewane prowadzenie podopiecznych Krzysztofa Olecha 3:0. Jednak czas wzięty przez trenera gości Krzysztofa Wójcika, cenne uwagi i przyśpieszenie gry, przyniosły spodziewany efekt i prowadzenie gości 5:6. Walka punkt za punkt do stanu 8:8. Ponownie po czterech akcjach miejscowi obejmują prowadzenie 12:8. Ataki z krótkiej Michała Lipińskiego, blok Krzysztofa Galanta, który zatrzymał Jarosława Sobczyńskiego. Po chwili zmienność nastroju, błędy z drugiej strony siatki w rozegraniu i przewaga zmalała do jednego punktu (12:11). Za chwilę prowadzenie dwupunktowe gospodarzy (14:12). Jeszcze miejscowi po autowym ataku Łukasza Kaczorowskiego prowadzili 16:14. W decydującym fragmencie drugiego seta zupełnie stracili głowę. Proste błędy gospodarzy, które skrzętnie wykorzystał skuteczny w końcówce drugiej partii kapitan zespołu gości Jarosław Sobczyński. I to on zakończył drugą partię udanym atakiem 21:25.Początek trzeciej partii udany dla pilan. Pełna kontrola gości doprowadza ich do dwupunktowej przewagi (4:6). Za chwilę przestój w zespole Jokera i kolejne trzy punkty dla gospodarzy (7:6, 8:7, 10:9). Po mocnym i prezycyjnym zbiciu Łukasza Kaczorowskiego remis 10:10, po czym zatrzymany atak Michała Lipińskiego przez Sobczyńskiego i Łojewskiego i było 11:12. Po chwili jednak remis 15:15. Blok aut i jednopunktowe prowadzenie Jokera 15:16. Wyższość gości nie podlega dyskusji w końcówce (16:18, 16:20, 19:22, 20:22). Próbuje jeszcze Michał Pankau 21:22, ale Łukasz Kaczorowski pewnym atakiem zdobywa cenny punkt 21:23. Dwie ostatnie akcje i dwukrotnie Oskar Dziewit kończy akcje swojego zespołu zapewniając zwycięstwo pilan.

MKS MDK Trzcianka – Joker Rodło Piła 0:3

(20:25, 21:25, 21:25)

Składy:

MKS MDK Trzcianka: Galant, Winkler, Malinowski, Baran, Pankau, Naplocha oraz Zahorski (libero), Borucki, Buczma, Lipiński, Kowalski, Traczyk

Joker Piła: Łojewski, Dziewit, Bońkowski, Sobczyński, Sobala, Alancewicz oraz Krajewski (libero), Kubiak, Kaczorowski, Kordylas.

sędziowie : Agnieszka Stiller (Toruń) Patryk Frąckiewicz (Bydgoszcz)

Powiedzieli po meczu:

Krzysztof Olech, trener MKS MDK Trzcianka:Niestety zabrakło dobrego przyjęcia, rozegrania, ataku i bloku. Również zagrywka była za łatwa. Niestety nie miałem w zespole osoby, która pociągnęłaby wynik w końcowych fragmentach.

Krzysztof Wójcik, trener Jokera Piła: – Jestem bardzo zadowolony z meczu. Chłopcy zrealizowali zamierzenia, które ustaliliśmy przed meczem z pełną konsekwencją.

*Autor: Robert Pawlikowski, SportoweFakty

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved