Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół Chorzów – Budowlani Toruń 2:3

I liga: Sokół Chorzów – Budowlani Toruń 2:3

W meczu 12 kolejki I ligi kobiet Sokół Chorzów podejmował we własnej hali Budowlanych Toruń. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie ekipy gości decydował tie-break.

Set pierwszy rozpoczął się po myśli gospodyń. Chorzowianki świetnie przyjmowały, przez co rozgrywająca Sokoła z pełną swobodą mogła rozdzielać piłki. Magdalenie Fedorów , Natalii Krawulskiej , Monice Konsek i Dominice Nowakowskiej nie pozostawało nic innego jak skutecznie kończyć ataki. Pani trener drużyny gości dwoiła się i troiła aby zmienić obraz gry na boisku. Dwie przerwy na życzenie Ewy Openchowskiej na niewiele się jednak zdały. Budowlane popełniały masę błędów tracąc z akcji na akcję punkty. Set skończyły udanym blokiem Fedorów i Nowakowska.

Druga partia znów zaczęła się po myśli gospodyń. Budowlane miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywek Sokoła i nie potrafiły skutecznie zakończyć ataku. Sokół powiększał swoją przewagę. Wszystko trwało jednak do stanu 9:2. Torunianki przebudziły się i po atakach Patrycji Polak , Aleksandry Marchlewskiej czy Maji Soji doprowadziły do remisu. Od tego momentu gra była bardzo wyrównana. Seria błędów po stronie Sokoła spowodowała iż siatkarki z Budowlanych zaczęły "odjeżdżać" rywalkom. Bezradne chorzowianki traciły punkt za punktem. Set skończył się wygraną przyjezdnych 25:19.

Obie drużyny dobrze zaczęły kolejną odsłonę meczu. Walka punkt za punkt trwała do stanu 20:20. Ataki Nowakowskiej, Konsek i Sokół w końcówce odskoczył na dwa punkty. Na nic zdały się przerwy na życzenie trenera zespołu gości. Set pięknym atakiem skończyła Nowakowska. Zatem po trzech partiach bliżej wygranej w meczu była drużyna z Chorzowa.

Początek kolejnej partii znów był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 8:8 przewagę zaczęły uzyskiwać przyjezdne. Torunianki po skutecznych atakach Polak i Marchlewskiej odskoczyły rywalkom na kilka punktów. W drużynie Sokoła, żadna z zawodniczek nie potrafiła wziąć ciężaru gry na siebie i spróbować dogonić rywalki. Set zatem skończył się wygraną Budowlanych 25:19. I tym samym nieliczna grupka kibiców zgromadzona w hali przy ulicy Dąbrowskiego, była świadkiem kolejnego w tym sezonie tie-breaka.

Oba zespoły bardzo chciały ten mecz wygrać. Siatkarki walczyły o każdy metr boiska. Kibice byli świadkami długich wymian. Od stanu 5:5 lekką przewagę uzyskały chorzowianki. Po atakach Krawulskiej i Fedorów gospodynie uzyskały dwupunktową przewagę. Jednak nie na długo. Dobra gra w obronie torunianek i ich skuteczne ataki spowodowały, że po chwili był znów remis. Seria błędów po stronie Sokoła i ku zaskoczeniu kibiców to team Ewy Openchowskiej miał w górze pierwszą piłkę setową i meczową. Punkt na miarę zwycięstwa zdobyła atakiem Marchlewska i tym samym Budowlanki wywiozły z Chorzowa dwa cenne punkty. Chorzowiankom na pocieszenie pozostało jedno oczko.

To był bardzo wyrównany mecz, w którym nie zabrakło błędów po jednej i drugiej stronie. Dzięki zwycięstwu Budowlane utrzymały czwarte miejsce i powiększyły przewagę nad piątym w tabeli Sokołem do trzech punktów. Teraz zespoły zaplecza ekstraklasy czeka przerwa w grze do 5. stycznia. Będzie to czas na podszlifowanie formy w czasie treningów i turniejów towarzyskich.

SCS Sokół Chorzów – Budowlani Toruń 2:3

(25:14, 19:25, 25:21, 19:25, 12:15)

Sokół: Konsek, Fedorów, Staniucha, Wysocka, Nowakowska, Krawulska, Settnik(l) – Biernatek

Budowlani: Soja, Konkolewska, Liss, Filipowicz, Marchlewska, Polak, Januszewska(l) – Wiśniewska