Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Skra rozbiła BBTS

I liga: Skra rozbiła BBTS

Skra II zmiażdżyła BBTS Bielsko-Biała w meczu 12. kolejki I ligi mężczyzn. Siatkarze z Bełchatowa po zaciętym pierwszym secie, wygranym 25:22, kompletnie zmiażdżyli swoich rywali.

Początek spotkania był wyrównany – pierwsi dwupunktową przewagę uzyskali goście, którzy po kontrze Bartłomieja Piekarczyka wyszli na prowadzenie 9:11. Po chwili pomylił się jednak Michał Jaszewski i wszystko wróciło do normy. Od stanu 15:15 bełchatowianie popisali się dwoma skutecznymi blokami, a kontrę skończył Dominik Witczak. Szkoleniowiec gości – Grzegorz Wagner poprosił o czas dla swojej drużyny, po którym to goście z ogromną determinacją próbowali dogonić rywala. Skra II jednak nie miała zamiaru ułatwiać życia przyjezdnym – bełchatowianie znakomicie bronili trzypunktowej zaliczki, ostatecznie wygrywając 25:22.

Początek drugiej partii to koncertowa gra bełchatowskiej „dwójki” w bloku – trzy punkty zdobyte tym elementem i kontry Witczaka sprawiły, że Skra II zdystansowała rywala już na początku seta. Trener przyjezdnych dokonywał zmian – na parkiecie pojawili się Maciej Kusaj i Daniel Lenc. Na niewiele się to jednak zdało – w tej fazie meczu bełchatowianom wychodziło dosłownie wszystko. Spektakularne obrony, z których w niekonwencjonalny sposób korzystał Bartłomiej Matejczyk i świetny w ataku i zagrywce Witczak sprawiły, że miejscowi demolowali swojego rywala. Letarg BBTS trwał do stanu 18:6, od kiedy goście najprawdopodobniej przypomnieli sobie jak zdobywa się punkty i zaczęli nieco zmieniać kompromitujący wynik. Częściowo się to udało, jednak o dogonieniu Skry II nie mogło być mowy. Ostatecznie bełchatowskie rezerwy wygrały 25:16, a seta skończyła zagrywka w siatkę Lenca.

Kolejnego seta po raz kolejny z „wysokiego C” zaczęli gospodarze, którzy po asie serwisowym Macieja Bartodziejskiego i kontrach, które możliwe były po świetnej grze w obronie tego zawodnika wyszli na prowadzenie 5:1. Podłamało to przyjezdnych, a sytuacja co raz bardziej przypominała poprzednią odsłonę. Goście razili nieporadnością, Skra II zaś coraz spokojniej zwiększała swoją przewagę. Podłamani bielszczanie seryjnie posyłali piłki w aut i popełniali proste błędy w komunikacji, na słowa pochwały zasługiwał jedynie Jaszewski, który utrzymał przyzwoity poziom w każdym elemencie gry. Gdy Skra II prowadziła 20:7 wszystko wskazywało na to, że goście „nie wyjdą z dychy”. Tak się jednak nie stało, bielszczanie zaczęli punktować, a od stanu 23:10 zrobili potężny zryw – kapitalne obrony pozwoliły im zdobyć 5 punktów z rzędu. Było to jednak wszystko na co stać było BBTS tego dnia. Skra wygrała trzeciego seta 25:15 i całe spotkanie 3:0.

Skra II Bechatów – BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała 3:0

(25:22, 25:16, 25:15)

Skra II: Witczak, Matejczyk, Zajder, Bartodziejski, Wnuk, Maciejewicz, Dłubała (libero) oraz Kotas, Sarnecki, Błoński, Skolimowski

BBTS: Golec, Tomczyk, Gaca, Jaszewski, Piekarczyk, Bielicki, Sufa (libero) oraz Kałasz, Kocoń, Kusaj, Lenc

Grzegorz Wagner, trener BBTS: Niestety moje obawy potwierdziły się dzisiaj. Tych kilka zwycięstw i pozycja w tabeli »uśpiły« zespół. Można mieć słabszy dzień. Może któryś z elementów nie funkcjonować, tak jak należy, ale walczyć trzeba zawsze! A tego w meczu ze Skrą zabrakło. Niech to nie zabrzmi jak usprawiedliwienie, bo przyczyna porażki tkwi w nas, ale muszę podkreślić dobry występ zawodników z kadry pierwszego zespołu Bełchatowa. Świetny mecz zaliczył Paweł Maciejewicz, a niewiele ustępowali mu Radek Wnuk i Dominik Witczak.