Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Dobry początek Chemika w rundzie rewanżowej

I liga: Dobry początek Chemika w rundzie rewanżowej

PSPS Chemik Police po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu udanie zrewanżował się Skrze BOT Bełchatów za pierwszy mecz tego sezonu, który policzanki przegrały w trzech setach.

Policzanki wygrywając 3:2 pierwszy mecz II rundy, pokazały, że ich forma rośnie i mogą być jeszcze groźne w tym sezonie. I choć w punktacji Chemik wypada słabiej na rzecz Skry 2:4, to jednak tą wygraną wyrównuje rachunek zwycięstw na 1:1.

Pierwsza odsłona tego spotkania należała zdecydowanie do zespołu gości. Popełniali oni mniej błędów własnych i pierwsi złapali rytm meczowy. Kontrolując sytuacje na boisku, łatwo wygrali pierwszą partię do 21.

Set drugi to już druzgocąca przewaga PSPS-u, który grając od samego początku bardzo trudną zagrywką – zdobywa nią 6 punktów – odrzucił przeciwnika od siatki utrudniając mu wyprowadzenie własnych akcji. Policzanki grały jak natchnione i znokautowały przeciwnika wygrywając do 14. W drugiej odsłonie bardzo dobrze zagrała Monika Bryczkowska punktując w ataku i serwując bardzo trudną zagrywkę.

Partia trzecia to lustrzane odbicie seta pierwszego. Od samego początku prowadzenie objął zespół z Bełchatowa, a PSPS popełniał masę błędów własnych. Zawodniczki Skry wysoko odskoczyły policzankom i zmusiły je do mozolnego odrabiania straty przez cały set. W końcówce udało im się dogonić przeciwnika na 23:24, ale ten skończył partię skutecznie wyprowadzając własną akcję.

Set czwarty należał już do Chemika, który popełnił mniej błędów niż w poprzedniej partii, dzięki czemu mógł kontrolować sytuacje na boisku. W końcu wygrał czwartą osłonę do 22, dzięki dobrej zagrywce i uważnej grze w obronie.

Ostatnia odsłona tego spotkania, tak jak set wcześniejszy, należał też do gospodyń, które niesione głośnym dopingiem swoich kibiców – wyjątkowo nielicznie zgromadzonych na tym spotkaniu – od początku objęły prowadzenie. Podopieczne Mariusza Bujka kontrolując grę, uważnie zagrały w obronie, skutecznie punktowały atakiem, a środkowe popisywały się pojedynczymi blokami. Tak skoncentrowany zespół ostatecznie wygrał piątego seta 15:13 i cały mecz 3:2

PSPS Chemik Police – Skra Bełchatów 3:2

(21:25, 25:14, 23:25, 25:22, 15:13)

Składy:

PSPS: Pomykacz, Kwiatkowska, Furmanek, Bryczkowska, Matusz, Wellna, Ostrowska (libero) oraz Raczyńska