Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup: Muszynianka zmęczona, ale zwycięska

Challenge Cup: Muszynianka zmęczona, ale zwycięska

Jak oczekiwano, siatkarki Muszynianki wygrały 3:0 ze Sparkasse Klagenfurt, w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Challenge Cup i rewanż w Muszynie powinien być już tylko formalnością.

We wszystkich spotkaniach miałyśmy bardzo podobny początek. Pierwszą partię zaczynałyśmy bez rewelacji. Rozkręcałyśmy się powoli i dawaliśmy szansę rywalkom. Jednak później łapałyśmy właściwy rytm i przeciwnik był bez szans – mówi Dorota Pykosz, środkowa Muszynianki.

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego na pierwszą przerwę techniczną schodziły tylko z jednopunktowym prowadzeniem, ale w drugiej fazie seta pokazały swoją wyższość i pewnie wygrały. Później siatkarki Muszynianki już nie zachwycały, a Austriaczki niesione dopingiem publiczności grały jak równy z równym. Najlepiej w ich szeregach spisywała się Słowenka Mojca Dolinar, ale sporo krwi muszyniankom napsuła też Polka Patrycja Krenc.W drugiej partii gospodynie długo prowadziły, ale w końcówce większą dojrzałość pokazał zespół z Muszyny. Podobnie było w trzecim secie, w którym Muszynianka kontrolowała już wydarzenia na boisku.

Zagraliśmy słabsze spotkanie, brakowało szybkości i świeżości. Trochę dotknął nas kryzys spowodowany ciągłymi podróżami. Austriaczki chciały pokazać się z jak najlepszej strony i sprawiły nam sporo kłopotów. Dobrze, że teraz mamy tydzień wolnego, w końcu będziemy mogli spokojnie potrenować – podsumował trener Serwiński.

W przeddzień meczu siatkarki z Muszyny dowiedziały się o powołaniach do reprezentacji. Trener Marco Bonitta ogłosił listę 22 zawodniczek, z których 16 pojedzie 3 stycznia na zgrupowanie do Szczyrku przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk w Pekinie. Znalazły się na niej cztery podopieczne trenera Serwińskiego: Mariola Zenik, Izabela Bełcik, Aleksandra Przybysz, Kamila Frątczak.

Sparkasse Klagenfurt – Muszynianka 0:3

(20:25, 23:25, 21:25)

Skład:

Muszynianka: Bełcik, Frątczak, Pycia, Pykosz, Przybysz, Mirek, Zenik (libero) oraz Śrutowska, Mieszała, Karczmarzewska-Pura.

Zobacz również:

Wyniki 1/16 Challenge Cup

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved