Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszyna znowu bez straty seta

LSK: Muszyna znowu bez straty seta

Siatkarki Muszynianki-Fakro Muszyna, po raz drugi z rzędu nie straciły ani jednego seta. Tym razem pokonały Stal Mielec 3:0 i zajmują teraz drugie miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych. To one, dzięki dobrym atakom Iwony Niedźwieckiej i błędom przeciwniczek, schodziły z dwupunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną. Sytuacja odmieniła się, gdy w polu zagrywki po stronie Muszyny stanęła Sylwia Pycia. Przy jej trudnych serwisach gospodynie zdobyły 7 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 18:12. Trener Stali Roman Murdza zaczął wtedy przeprowadzać zmiany. Na boisku pojawiły się: Paulina Dutkiewicz, Dorota Burdzel i Dorota Wilk. Nie odmieniły one jednak gry swojego zespołu. Ciągle na boisku dominowały „mineralne”. Izabela Bełcik nie miała problemu z rozgrywaniem piłek, a jej koleżanki z kończeniem ataków. Muszynianka prowadziła 19:14 i 20:16. Przy stanie 23:18 doszło do niecodziennej sytuacji. Kontuzji doznała i nie mogła kontynuować gry rozgrywająca Stali – Karolina Olczyk, a ponieważ już wcześniej była ona zmieniona przez Dorotę Wilk, tym razem musiała ją zastąpić nominalna przyjmująca – Hristiyana Koleva. Po chwilowej przerwie, podczas której trwało lekkie zmieszanie, mielczanki nie były już w stanie podjąć walki. Muszynianka zwyciężyła 25:18.

Drugą partię siatkarki z Mielca rozpoczęły już w składzie z Dorotą Wilk. Gospodynie dzięki zagrywkom Bełcik objęły szybko trzypunktowe prowadzenie. Niedźwiecka, która miała wyraźne problemy z przyjęciem, szybko została zmieniona przez Kolevą. Od początku seta na siatce szalała Kamila Frątczak, która bez większego wysiłku atakowała nad blokiem niższych rywalek. Podczas pierwszej przerwy technicznej Muszynianka prowadziła 8:4. Trener Murdza szybko przeprowadził zmianę, wprowadzając na boisko za Martę Łukaszewską Burdzel. Dzięki skutecznym atakom jej i Agaty Wilk mielczanki odrobiły straty do jednego oczka. W kolejnych dłuższych akcjach oba zespoły podzieliły się punktami. Później dzięki trudnym zagrywkom Doroty Pykosz i skutecznym obronom Marioli Zenik gospodynie objęły prowadzenie 15:9. Zawodniczki z Mielca grały jednak bardzo ambitnie i odrabiały punkt za punktem, przegrywając już tylko 20:21. Wtedy jednak na zagrywce pojawiła się Joanna Mirek i utrudniła przeprowadzenie skutecznych akcji przyjezdnym. Muszynianka zdobyła 4 punkty z rzędu i wygrała seta.

Na początku trzeciego seta bardzo korzystnie zaprezentowała się Pycia, która najpierw popisała się blokiem na Ewelinie Dązbłaż, a później kilka razy skutecznie zaatakowała. Swoje punkty zagrywką dołożyła także Aleksandra Przybysz i gospodynie prowadziły 5:1, 7:2 i 8:4. Przewaga Muszynianki ulegała tylko wahaniom, zmieniając się od 1 do 7 punktów. Trener Serwiński mógł więc spokojnie przeprowadzić podwójną zmianę. Na boisku pojawiły się Agata Karczmarzewska-Pura, która tym razem wystąpiła w roli atakującej, i Agnieszka Śrutowska. W środkowej części tego seta lekkie problemy z przyjęciem miały Mirek i Przybysz, ale zawodniczki Stali nie potrafiły tego wykorzystać. W końcówce partii, a zarazem całego meczu, muszynianki były wyraźnie lepsze, wykorzystując bezwzględnie błędy przeciwniczek. Całe spotkanie atakiem zakończyła Przybysz.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana środkowa gospodyń – Dorota Pykosz.

Muszynianka Fakro Muszyna – Stal Mielec 3:0

(25:18, 25:20, 25:20)

Muszynianka Muszyna: Bełcik, Pykosz, Frątczak, Pycia, Mirek, Przybysz, Zenik (libero) oraz Karczmarzewska-Pura, Śrutowska.

Stal Mielec: Olczyk, Łukaszewska, Dązbłaż, A.Wilk, Skorupa, Niedźwiecka, Banecka (libero) oraz Dutkiewicz, Peret, Burdzel, D.Wilk, Koleva.