Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sparing Skry z AZS Wkęt-met Częstochowa

Sparing Skry z AZS Wkęt-met Częstochowa

Wkręt-Met Domex, uległ we wtorek, w Radomsku, w pokazowym spotkaniu, Skrze Bełchatów 1:3. W piątek, po miesięcznej przerwie, zagra o ligowe punkty w Kędzierzynie z ZAK-iem.

To był ważny sprawdzian formy częstochowskiej drużyny i mimo porażki trener Radosław Panas był z niego zadowolony.

W spotkaniu z silnym rywalem przećwiczyliśmy różne warianty i ustawienia, co w związku z długą przerwą w rozgrywkach było ważne dla zespołu – mówi szkoleniowiec Wkręt-Metu. – Uczulałem chłopaków, żeby się zbytnio nie napinali na ten mecz, bo zdecydowanie ważniejszy będzie w piątek. Jak na sparing to były niezłe zawody.Wśród rywali zabrakło wczoraj kontuzjowanego Mariusza Wlazłego i Stephana Antigi. Wkręt-Met zagrał bez Brooka Billingsa i Roberta Szczerbaniuka. Pierwszy uczestniczy co prawda w treningach, ale w związku z kontuzją nogi (pęknięta kość strzałkowa) wciąż jeździ na zabiegi rehabilitacyjne do Katowic. Z kolei Szczerbaniuk narzekał ostatnio na uraz mięśnia łydki i wyjechał na trzydniowe leczenie do Poznania. – Nie ma powodów do wielkiego niepokoju – wyjaśnia odpowiedzialny w AZS-ie za odnowę biologiczną Zbigniew Sznober. – Ten uraz był już leczony, ale skoro Robert znowu zgłosił problem, postanowiliśmy go wysłać na zabiegi. W czwartek ma dołączyć do drużyny i pojechać do Kędzierzyna.

W klubie rozpoczęła się już gorączka związana z pucharowym meczem z rosyjską Iskrą Odincowo (środa 19 grudnia). Do Częstochowy przyjadą wówczas gwiazdy światowej siatkówki – Brazylijczyk Giba, Paweł Abramow, Aleksiej Werbow. W restauracji McDonald’s rozpoczęła się we wtorek przedsprzedaż biletów (25 zł – balkon, 35 – parter). Droższych wejściówek zabrakło już pierwszego dnia. – Każdy chce zobaczyć w akcji Gibę czy Kuleszowa – mówi prezes AZS-u SSA Konrad Pakosz. – Podczas Ligi Światowej za taką atrakcję trzeba było zapłacić co najmniej 100 zł, a u nas trzy razy mniej.

Skra Bełchatów – Wkręt-Met Domex AZS 3:1

(25:21, 26:28, 25:20, 25:23)

Skład:

Wkręt-Met: Woicki, Wika, Eatherton, Janeczek, Gierczyński, Nowakowski, Gacek (libero) – Wierzbowski, A. Stelmach, Gradowski, Wrona.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved