Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Matusiak: Na 99% z powrotem w Bydgoszczy

Rafał Matusiak: Na 99% z powrotem w Bydgoszczy

Rafał Matusiak, który po zakończeniu ubiegłego sezonu przeszedł z Delecty do grającego w pierwszej lidze, GTPS-u Gorzów Wielkopolski, wraca do Bydgoszczy. O swojej decyzji zawodnik mówi w wywiadzie dla Expressu Bydgoskiego.

Marek Fabiszewski: Nie żałowałeś, gdy po zakończeniu ubiegłego sezonu odchodziłeś do I-ligowego GTPS Gorzów? Delecta to jednak Polska Liga Siatkówki.

Rafał Matusiak: Oczywiście. w końcu spędziłem tu trzy lata i awansowałem z zespołem do PLS. Przenosiny do Gorzowa to może nie był sportowy awans, ale gra się tam, gdzie jest miejsce dla zawodnika. To prawda, że przed sezonem w Gorzowie mówiło się o walce o awans do PLS, a teraz zespół traci troszkę do czołówki. Ale jest tam fajna ekipa i życzę chłopakom jak najlepiej. Jest jeszcze połowa rundy do rozegrania i na pewno mają szansę załapać się na play off.GTPS, który ma kłopoty finansowe, nie robił ci problemów z odejściem?

Nie, właśnie choćby z tych powodów. Zgłosili się do mnie działacze z Bydgoszczy, porozmawialiśmy i na 99 procent jestem zawodnikiem Delecty. Teraz tylko musimy podpisać umowę.

Już w niedzielę mecz z Bełchatowem. Liczysz, że zagrasz tego dnia w „Łuczniczce”?

Nie wiem, to nie zależy ode mnie. O tym decyduje trener. Zawodnicy z kadry są tu od początku sezonu, trenują razem, więc oni mają pierwszeństwo. A poza tym nie wiem, na ile wyleczył kontuzję Kamil Kacprzak. Na razie muszę się poznać z resztą zespołu.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved