Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Początek V rundy Pucharu Polski w Nysie

Początek V rundy Pucharu Polski w Nysie

W meczu Pucharu Polski AZS Nysa dzisiaj zmierzy się z Treflem Gdańsk. To będzie już drugi mecz obu ekip w Nysie. W lidze AZS mimo prowadzenia 2:0, przegrał w tie breaku.

W poprzedniej rundzie Trefl nie miał najmniejszych kłopotów z wyeliminowaniem Bzury Ozorków, natomiast dużo więcej wysiłku w wywalczenie awansu musieli włożyć nysanie. W pierwszym meczu przegrali w Międzyrzeczu 1:3, aby w rewanżu wygrać 3:1 z Orłem i awansować dzięki lepszemu bilansowi małych punktów.

To będzie już drugi mecz obu ekip w Nysie. W lidze AZS mimo prowadzenia 2:0, przegrał w tie breaku. – Zabrakło koncentracji – przyznaje Adam Kurian, atakujący AZS-u. – Teraz jest okazja do rewanżu, ale Trefl to bardzo wymagający rywal.Przed sezonem wydawał się on murowanym faworytem do awansu do PLS-u, a tymczasem w tabeli jest na 2. miejscu, za akademikami z Nysy. – To wcale nic nie oznacza, gdyż nadal rywal jest faworytem – mówi Roman Palacz, trener ekipy z Nysy. – Ma bardzo doświadczony zespół, a jeszcze wzmocnił się rosyjskim przyjmującym Dmitrijem Skorijem, który ma zadebiutować w Nysie.

Szkoleniowiec AZS-u ma do dyspozycji wszystkich siatkarzy i choć kilku narzeka na drobne urazy, to nie eliminuje ich to z gry. – Bez względu na to kto zagra, będziemy walczyć o wygraną i awans – mówi Palacz. – Dla nas priorytetem jest liga. Do każdego meczu musimy jednak podchodzić maksymalnie skoncentrowani i z zamiarem wygrania. Co będzie decydować o sukcesie? To co w siatkówce się liczy: zagrywka, obrona i kontratak.

AZS PWSZ Nysa – Trefl Gdańsk, wtorek, godz. 18.00, hala przy ul. Głuchołaskiej.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved