Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Śliwa: Przyszłość przed toruńską siatkówką

Magdalena Śliwa: Przyszłość przed toruńską siatkówką

fot. archiwum

Zawodniczki Budowlanych Toruń były bardzo blisko sensacji w spotkaniu z Wisłą Kraków. W każdym secie rywalki miały tę samą przewagę: doświadczenie i doskonale rozegrane akcje przez reprezentantkę Polski, Magdalenę Śliwę.

Filip Łazowy : Spodziewała się pani tak trudnego meczu w Toruniu?

 

Magdalena Śliwa : Obawiałam się tego spotkania. Prawdę mówiąc przed samym meczem praktycznie nic nie wiedziałam o zawodniczkach Budowlanych. No, może poza tym, że moja córka przyjaźni się z jedną z nich (śmiech). Jednak siedem kolejnych zwycięstw nie było przypadkowych. Jako beniaminek torunianki spisują się rewelacyjnie. Przed sezonem mówiło się, że o czołowe miejsca będą walczyły drużyny Gwardii Wrocław i Wisły Kraków, a tu taka niespodzianka. Sam mecz potwierdził to, że zespół Budowlanych potrafi grać w siatkówkę. 

Losy setów decydowały się dopiero przy ostatnich wymianach.

 

Myślę, że jesteśmy bardziej doświadczonym zespołem od torunianek. Patrząc na skład Budowlanych nie można nie zauważyć, że to bardzo młoda drużyna. Dziewczyny jeszcze uczą się siatkówki i brakuje im spotkań o wysoką stawkę. Dlatego w decydujących momentach to my byłyśmy górą. Ale wszystko przed nimi – ten zespół będzie się szybko rozwijał.

 

Torunianki mają szansą awansować za kilka lat do ekstraklasy?

 

A dlaczego nie? Jeśli dalej będą tak pracowały, to jestem o tym przekonana. Ambicji im nie brakuje, woli walki też nie. Jeśli będą wytrwałe i nadal kochały ten sport, mogą wiele osiągnąć. W meczu z moją drużyną pokazały, że mają duży potencjał.

 

Zaskoczyło panią duże zaintersowanie siatkówką w Toruniu?

 

Nie. Po sukcesach reprezentacji ta dyscyplina sportu stała się bardziej popularna praktycznie wszędzie. Nawet w tych miastach, gdzie nie ma drużyn na wysokim poziomie. W Toruniu jest zespół na zapleczu ekstraklasy, a na to spotkanie przyszło wiecej osób niż np. gdzie indziej na mecze piłkarskie w II lidze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved