Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Magdalena Śliwa: Nie będzie łatwych przeciwników

Magdalena Śliwa: Nie będzie łatwych przeciwników

- Teraz nie ma większego sensu rozważanie, czy losowanie grup turnieju kontynentalnego w Halle (Westfalia) było korzystne dla Polski, czy też nie - powiedziała asystentka trenera reprezentacji Polski - Marco Bonitty, Magdalena Śliwa.

Polska zagra w grupie B z Holandią, Niemcami i Turcją, a w A w wyniku przeprowadzonego we wtorek losowania znalazły się Rosja, Serbia, Chorwacja i Rumunia. – Jak zmierzyć trudność czy łatwość siatkarek Holandii i Rosji? – pyta Magdalena Śliwa. – W mistrzostwach Europy wygrałyśmy z Holenderkami i tym samym zamknęłyśmy im drogę do strefy medalowej oraz Pucharu Świata. Na pewno zespół ten będzie chciał powetować sobie wszystkie ostatnie straty. Zresztą dla Holenderek turniej w Halle będzie ostatnią szansą uzyskania awansu do igrzysk w Pekinie.

Warto nadmienić, że w grupie B zagrają trzy zespoły mające włoskich trenerów. Polskę prowadzi Marco Bonitta, Turcję Alessandro Chiappini, a Niemcy Giovanni Guidetti. Turecki szkoleniowiec przegrał rywalizację z Bonittą w konkursie ogłoszonym przez Polski Związek Piłki Siatkowej.W połowie grudnia trener Marco Bonitta ogłosi skład kadry na turniej w Halle. Czy zajdą w niej jakieś rewolucyjne zmiany? – Trudno powiedzieć w tej chwili czy tak się stanie – mówi Magdalena Śliwa. – Nie wiem jaki jest obecnie stan zdrowia zawodniczek, których kontuzje wyeliminowały z walki o miejsce w Pucharze Świata. Mam tu na myśli przede wszystkim Natalię Bamber i Kamilę Frątczak.

Turniej w Halle nazywany jest „małymi mistrzostwami Europy.” Z grona uczestniczek ostatniego czempionatu w Belgii i Luksemburgu nie ma reprezentacji Włoch, która zdobyła złoty medal i awansowała do igrzysk olimpijskich z Pucharu Świata. Pozostałe zespoły w ME zajęły następujące miejsca: Serbia (2), Rosja (3), Polska (4), Holandia (5), Niemcy (6), Turcja (10) i Chorwacja (14). Rumunia nie grała.

Do turnieju w Halle uczestniczące zespoły trafiły według następującego klucza: Niemcy (gospodarz), Rosja (brązowy medal ME), Serbia, Polska (z Pucharu Świata), Holandia, Rumunia, Turcja (zwycięzcy preeliminacji), Chorwacja (najlepszy bilans z 2. miejsc w preeliminacjach).

Gdy turniej w Halle wygrają Rosjanki lub Serbki, reprezentacja Polski otrzyma jeszcze szansę walki o igrzyska olimpijskie w turnieju interkontynentalnym w maju w Japonii. Gdy zwycięży inny zespół, wielu fachowców wskazuje na Holandię – triumfatora tegorocznej Grand Prix, to do Japonii polecą siatkarki Rosji i Serbii, które obecnie zajmują najwyższe miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). W turnieju interkontynentalnym z Europy będą mogły zagrać dwa najlepsze zespoły z rankingu FIVB, które jeszcze nie uzyskały kwalifikacji olimpijskiej.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved