Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jacek Grabowski: Izmir – ciekawe miejsce na krótki urlop

Jacek Grabowski: Izmir – ciekawe miejsce na krótki urlop

- Naszym sympatykom piłki siatkowej serdecznie polecam Izmir, jako niezłe miejsce na spędzenie "siatkarskiego" urlopu w styczniu - mówi trener GCB Centrostalu Bydgoszcz, Jacek Grabowski.

Okazja będzie znakomita, bo do takiej można zaliczyć kontynentalny turniej eliminacyjny do igrzyk w Pekinie.Jacek Grabowski wczoraj wieczorem wrócił z tego tureckiego miasta z swoim zespołem, który wyeliminował miejscowe Dyo Karsiyaka z Pucharu CEV. Mieliśmy kilkugodzinną podróż z przesiadką w Monachium – powiedział Jacek Grabowski. – W Warszawie byliśmy późnym wieczorem i następnie udaliśmy się autokarem do Mielca na środowy mecz ligowy ze Stalą. Izmir jest bardzo ciekawym miastem, ulice tętnią życiem, dużo jest ludzi handlujących wszelakimi dobrami. Można też wybrać się na spacer nad morzem. Temperatura wynosiła około dwudziestu stopni. Graliśmy w ładnej hali na pięć tysięcy widzów.

Trener Centrostalu nie ukrywa, że jego zespół chce zdobyć w Mielcu komplet punktów. Zespół bydgoski jest często nazywany piątą siłą Ligi Siatkówki Kobiet. Każdy ma prawo do wystawiania takich sądów – mówi Jacek Grabowski. – Przed sezonem zwykle snuje się różne prognozy. Jedne sprawdzają, drugie nie. Myślę, że mówienie o nas jak o piątej sile jest w pewnym stopniu niedocenianiem drużyn z Gdańska czy Poznania, które mają ciekawe składy. My na pewno nie zadowolimy się walką o piątą lokatę.

Jacek Grabowski ma swojej trenerskiej karierze pracę z zawodniczkami i zawodnikami Gwardii Wrocław. Do kobiecej siatkówki powrócił po trzech latach. Zapytany jak widzi szanse naszych reprezentacyjnych zespołów w walce o olimpijskie paszporty odpowiada: Myślę, że wyżej należy ocenić szanse siatkarzy. Po wpadce moskiewskiej wracają do swojej wysokiej dyspozycji. Liczę, że w turnieju w Izmirze Mariusz Wlazły zagra w pełni zdrowia i w swojej dobrej formie. Kobiety będą miały chyba trudniejsze rywalki, ale oczywiście przy dobrej grze powinny też awansować.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved