Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Christian Pampel: Mamy dwóch dobrych zawodników w ataku

Christian Pampel: Mamy dwóch dobrych zawodników w ataku

Wczoraj na lotnisku we Frankfurcie wylądowali Niemcy, po udanym turnieju prekwalifikacyjnym, w portugalskiej Evorze. Podopieczni Steliana Moculescu zaczną szykować się do styczniowego turnieju kontynentalnego dla Europy, w Izmirze.

Graliśmy dobrze – podsumowuje turniej w Portugalii Christian Pampel, jeden z najlepszych siatkarzy reprezentacji Niemiec. – Najtrudniejsze były oba spotkania z Czechami, co zresztą potwierdzają wyniki. Czesi grali okresami bardzo dobrze. Również Portugalia była bardzo groźnym przeciwnikiem i tylko Francuzi zagrali zaskakująco słabo.

Jak zareagowali na porażkę z Czechami w pierwszym meczu? – Bez paniki. Wiedzieliśmy, że wystarczy nam zwycięstwo 3:1 z Portugalią w drugim meczu. Naturalnie wiedzieliśmy, że przyjdzie nam się zmierzyć z gospodarzami, którzy na własnym terenie są zawsze groźni. Dlatego bardzo się spięliśmy i osiągnęliśmy dobry wynik.W finale turnieju prekwalifikacyjnego Niemcy ponownie spotkali się z Czechami. Bohaterem spotkania został Pampel, który zdobył 27 punktów. – Satysfakcja jeszcze nie jest pełna, chociaż grało się bardzo przyjemnie. Jednak każdy wie, ze mamy dwóch dobrych zawodników w ataku po przekątnej. I coraz częściej się wymieniamy. W zeszłym roku aż do mistrzostw Europy to ja siedziałem, a Schöpsi (Jochen Schöps – przyp. red.) grał bardzo dobrze. Satysfakcja jest o tyle większa, że po ME eksperci siatkarscy orzekli, że mój talent przestał się rozwijać. I co teraz? Też ledwo co grałem?

W styczniu Niemcy zagrają w Izmirze o awans do Pekinu z dużo lepszymi europejskimi drużynami. Zabraknie tylko Rosji i Bułgarii. – To taki minimistrzostwa Europy. Tylko najlepszy awansuje, reszta musi obejść się smakiem. To też kolejna okazja, by zaprezentować się z dobrej strony. Jeśli się nam nie uda, może dostaniemy jeszcze jedną szansę w maju – mówi Pampel.

W czwartek odbędzie się losowanie grup turnieju w Izmirze. Kogo chciałby wylosować Christian Pampel? – Wszystko jedno. I tak by awansować musimy wygrać wszystkie mecze – mówi zawodnik.

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved