Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 36 punktów Geira Eithuna

36 punktów Geira Eithuna

Geir Eithun już dziś zaczął treningi w Sosnowcu. Warto jednak zaznaczyć, że w ostatniej kolejce ligowej, a zarazem ostatnim meczu w barwach Forde VBK (lidera norweskiej ekstraklasy oraz finalisty Pucharu Norwegii) punktował aż 36 razy.

Rzadko zdarza sie, że jeden zawodnik zdobywa taką ilość punktów w przeciągu 4-setowego meczu.

Jest to wynik godny uwagi biorąc pod uwagę fakt, że już w sobotę Geir zadebiutuje w barwach Płomienia w meczu PLS z Asseco Resovia Rzeszów – klubem w którym to grał w poprzednim sezonie.Po rozegraniu prawie całej 1. rundy Mistrzostw Norwegii Eithun prowadził także w rankingu na najskuteczniejszego zawodnika ligi, ale już nie poprawi swoich zdobyczy punktowych, gdyż od soboty będzie klasyfikowany w rankingu PLS. Jak pamiętamy, nieszczęśliwa kontuzja stawu skokowego tuż przed rozpoczęciem play-off wykluczyła Geira z gry, a jednocześnie zespół z Rzeszowa stracił jednego z podstawowych zawodników. Po przeprowadzeniu udanego zabiegu chirurgicznego w podwarszawskiej Karolince i kilkumiesięcznej rekonwalescencji norweski przyjmujący powrócił na boisko siatkarskie minionego lata, podczas którego uczestniczył w zgrupowaniach reprezentacji Norwegii, włącznie z chińskim tournee, gdzie reprezentacja Norwegii rozegrała 4 mecze z zespołem gospodarzy. Geir należał do wyróżniających się zawodników i można było powiedzieć, że po kontuzji nie ma śladu.

Wiele krajów nie mających mocnej profesjonalnej ligi, buduje reprezentacje na zawodnikach grający w ligach zagranicznych, choćby przykładem są: Finlandia i Szwecja. Podobnie jest też w Norwegii. Geir Eithun nie jest jedynym zawodnikiem norweskim grającym poza granicami kraju (liga włoska, grecka, turecka i polska). W ostatnich latach zawodnicy norwescy występowali m.in. w lidze włoskiej (Birger Christiansen), japońskiej (Anders Myhr), szwedzkiej (Kristian Lund i Marius Moe), portugalskiej (Terje Overgaard), jak również od kilku lat wielu młodych reprezentantów Norwegii wybiera scholarship (studia i grę w drużynach ligi uniwersyteckiej) w Kanadzie i USA.

W tym sezonie są to m.in.:

* Geir Eithun – Płomień Sosnowiec (POL)

* Nils Numme – Pateri (FIN)

* Igor Marszałek – Ryerson Rams (CAN)

* Eirik Thomassen – Alberta (CAN)

* Martin Frydnes – Falkenberg (SWE)

* Torgeir Dalen – Falkenberg (SWE)

* Joakim Larsen – Aalborg (DEN)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved